Росію не допущено до участі в наступній Олімпіаді.

Відповідне рішення ухвалив на засіданні в Лозанні у вівторок, 5 грудня,  Міжнародний олімпійський комітет.

 

 

Це перше в історії країну не допущено до Олімпіади за допінґ. Ця санкція означає, що на Олімпіаді-2018 не буде російського прапора і не лунатиме гімн РФ. На Зимових Олімпійських іграх в південнокорейському Пхьончхані в лютому 2018 року росіянам дозволили виступати лише під нейтральним прапором. Причому до участі в змаганнях будуть допущені винятково ті російські атлети, котрі не були причетними до вживання допінгу.

 

«Запрошені спортсмени братимуть участь в індивідуальних чи командних змаганнях під титулом "Олімпійський спортсмен з Росії". Вони змагатимуться тільки під цим ім'ям і під олімпійським прапором. Олімпійський гімн буде виконаний на кожній церемонії», – йдеться в прес-релізі МОК.

 

Ухвалюючи таке рішення, МОК взяв до уваги висновки двох комісій, які розслідували допінґові скандали в Росії. Так, комісія, яку очолював швейцарський юрист Деніс Освальд, розслідувала підміну допінґ-тестів російських спортсменів на Олімпійських іграх в Сочі 2014 року. Комісія під керівництвом Самуеля Шмідта з'ясовувала, яку роль російські державні органи відіграли в маніпуляціях з допінґом. У прес-релізі МОК сказано, що висновки комісії Шмідта з фактичної і правової точки зору підтверджують «регулярне маніпулювання системою боротьби з допінгом» в Росії.

 

 

У прес-релізі також зазначено, що екс-міністра спорту, віце-прем'єра Росії Віталія Мутка і екс-заступника міністра спорту Юрія Нагорних відсторонено від участі у всіх майбутніх Олімпіадах. Голова оргкомітету з проведення Олімпіади-2014 в Сочі Дмитро Чернишенко, котрий зараз очолює холдинґ «Газпром-Медіа», відсторонений від участі в координаційній комісії МОК зі Зимових Олімпійських ігор-2022 в Пекіні.

 

Раніше МОК вже позбавив російських спортсменів 11 з 33 медалей Росії, завойованих на Олімпіаді в Сочі в 2014 році. Таким чином в неофіційному медальному заліку Олімпіади Росія опустилася з першого на третє місце – пропустивши вперед Норвегію і Канаду.

05.12.2017