Не така вже й толерантна Європа

Зіпсутою содомізмом, геть розбещеною, надміру толерантною до геїв — такою зазвичай уявляє усереднену Європу усереднений  мешканець пострадянського простору. Причому думка ця притаманна аж ніяк не затятим еврофобам, гомофобам  чи тим, до чиїх службових обов’язків належить таврувати Захід в усіх можливих аспектах… І думка ця, як засвідчують останні демоскопічні дослідження, вкрай хибна.

Як тепер з’ясовується, в Європейській Унії чимало геїв, лесбіянок, бісексуалів чи транссексуалів зазнають дискримінації.

Європейське аґентство з прав людини (FRA) опитало 93 тисячі представників ЛГБТ-спільнот у ​​країнах ЄУ і в Хорватії. З-поміж респондентів 26% заявили, що за останні п'ять років на них нападали фізично або їх ображали словесно. Дискримінації вони зазнавали навіть у найповсякденніших ситуаціях, наприклад, відвідуючи спортклуб, лікарню, нічний клуб, банк або шукаючи помешкання. Щодо 47% опитаних аґресію виявляли ​​за останні 12 місяців. Однак 80% покривджених в поліцію за допомогою не зверталися.

Тож не лише в канонічно-ортодоксальних Росії чи Україні представникам ЛГБТ-спільнот притаманне перманентне почуття страху й ізоляції. У «сексуально зіпсутій» Європі — також. Варто лише пригадати, з яким ентузіазмом ще місяць тому виходили на акції протесту супротивники леґалізації гомосексуальних шлюбів у Франції. У тій самій Франції, де, за загальним совковим уявленням, у сексуальному плані дозволено геть усе.

17 травня міжнародна громадськість відзначає День проти гомофобії і трансфобії. 23 роки тому, 17 травня 1990 року, Світова організація охорони здоров'я вирішила викреслити гомосексуалізм зі списку психічних хвороб. Наскільки ця ухвала була доречною — покаже час.

Нині ж саме до цього дня в Гаазі зібралося близько трьох сотень політиків і експертів, аби обговорити нинішню ситуацію зі ставленням до секс-меншин й виробити свої пропозиції для Європейської Унії щодо провадження політики толерантності.

А поки що понад дві третини геїв і лесбіянок, що мешкають в країнах ЄУ, не наважуються оголошувати привселюдно свої сексуальні преференції. Щобільше, згідно з соціологічними дослідженнями, ситуація щодо толерантності до ЛГБТ-спільнот погіршилася за останні чотири роки. Насамперед це стосується до дітей у школах, де нетерпимість до «гомосеків» завжди була найвиразнішою.

Тож маємо зайвий доказ, що Європа до нас куди ближча, ніж багато кому здається.

17.05.2013