Прокуратура розслідуватиме смерть Веджіє Кашки як умисне вбивство.

 

Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом смерті 82-літньої представниці кримськотатарського народу Веджіє Кашки за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство).

 

Про це йдеться у повідомленні прокуратури Криму, підрозділи котрої розташовані в Києві та в Херсоні у зв'язку з окупацією півострова Росією.

 

 

"23 листопада 2017 року в м. Сімферополь представники незаконно створених органів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, за попередньою змовою з групою осіб, із погрозою застосування зброї намагались незаконно позбавити волі відому кримськотатарську активістку Веджіє Кашку в результаті чого їй стало зле. Після того, як карета "швидкої допомоги" забрала потерпілу, вона померла, не доїхавши до лікарні", – переповіла прокуратура Криму.

 

Нагадаємо, Веджиє Кашка померла під час облави російських "феесбістів" на кримських татар, котрих звинуватили у зберіганні наркотиків, зброї та забороненої літератури. У п'ятницю суд окупаційної адміністрації постановив заарештувати затриманих татар.

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров сказав, що Веджіє Кашка була для киримлів легендарною постаттю. Він вважає її смерть убивством. "[Її] вбили, адже їй стало погано при затриманні внаслідок проведення "феесбешниками" спеціально розробленої операції з дискредитації активних учасників кримськотатарського національного руху. Вона померла в машині швидкої медичної допомоги... Її вбили російські окупанти", – наголошує Чубаров у своєму коментарі на Facebook.

 

Зі слів волонтера ініціативи "Крим SOS" Аліма Алієва, Веджіє Кашка "була людиною-легендою для нашого народу". "Тендітна, невисокого зросту, з доброю усмішкою та сталевим характером. Вона була майже на всіх подіях, які стосувались кримських татар. І до останньої своєї хвилини вона була з народом, боронивши його від окупантів та підтримуючи його моральний дух в найскладніших ситуаціях. І сьогодні вона була разом у кафе з активістами кримськотатарського національного руху, коли російські силовики увірвались туди і затримали їх, паралельно проводячи обшуки в їхніх домах", – написав Алім.

 

Прокуратура України відкрила кримінальне провадження і за фактом поневолення кримських татар під час згаданої облави.

 

"Також 23 листопада 2017 року представники незаконно діючих на території АР Крим органів, зокрема ФСБ, у присутності спецпідрозділів (з нашивками на форменому одязі ОМОН та СОБР) вкотре провели ряд обшуків та затримали із застосуванням спеціальних засобів (наручників) кримськотатарських активістів, зокрема Бекіра Дегерменджі, Куртсеїта Абдуллаєва, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Кязіма Аметова. За цими фактами прокуратура Автономної Республіки Крим до ЄРДР внесла відомості про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинене щодо малолітнього або з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї, або здійснюване протягом тривалого часу), ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла, вчинене службовою особою або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування) КК України", – ідеться в повідомленні.

 

24.11.2017