Щонайменше 235 осіб загинули внаслідок теракту в мечеті.

Ісламістські терористи напали на мечеть в єгипетській провінції Північний Синай, влаштувавши вибух і стрілянину під час п'ятничної молитви.

 

 

Теракт було вчинено в мечеті Аль-Равда, що за 40 км від адміністративного центру Синаю – міста Ель-Аріша. Імовірно, спершу нападники підірвали бомбу, а потім відкрили стрілянину по тих, хто вижив, – повідомило радіо ВВС.

 

За повідомленням єгипетської поліції, бойовики під’їхали до мечеті на чотирьох позашляховиках. Зараз місцеві правоохоронці займаються пошуком зловмисників.

 

Мечеть, яка зазнала нападу, відома як місце зібрання послідовників суфізму – ісламської течії, в якому фундаменталісти вбачають елементи ідолопоклонства. До теперішнього моменту жодне угруповання не взяло на себе відповідальність за напад. Президент Єгипту Абдель Фаттах Сісі в зв'язку зі тим, що трапилося, скликав нараду силових відомств.

 

За останні роки в Єгипті почастішали атаки джихадистів. Число терактів стрімко зросло після того, як в липні 2013 року збройні сили країни скинули президента Мохаммеда Мурсі, котрий був ставлеником організації «Брати-мусульмани». За минулі чотири роки жертвами терактів стали сотні правоохоронців, військовослужбовців і мирних мешканців. Здебільшого акції були організовані угрупованням «Вілаят Синай», яке наближене до «Ісламської держави».

24.11.2017