Facebook планує створити сайт для відстеження російської пропаганди.

Новий портал соціальної мережі визначатиме й інформуватиме, чи пов'язані публікації і екаунти з підконтрольними Кремлю структурами.

 

 

Портал, завдяки якому користувачі зможуть визначити, чи мають вони справу в соцмережі Facebook або в сервісі Instagram з контентом, який є російською пропагандою, буде створено до кінця поточного року. Про це повідомляють у заяві компанії Facebook Inc., оприлюдненій на її власному сайті.

 

Новостворений портал, зокрема, дасть змогу встановити, чи пов'язані публікації і екаунти, які з'явилися з січня 2015 до серпня 2017 року, з Агентством інтернет-досліджень зі Санкт-Петербурга. Цю компанію, відому як «фабрика тролів», називали серед тих, котрі впливають на громадську думку в інтересах влади Росії. Співробітники Facebook Inc. характеризують її як «аґента, котрий намагається підірвати» демократію в США.

 

Раніше стало відомо, що найбільша в світі пошукова система Google фільтруватиме російські пропагандистські матеріали. «Керівництво інтернет-концерну має намір забезпечити зниження ранжування передовсім таких сайтів, як RT і Sputnik, в списку новин», – повідомив Ерік Шмідт, виконавчий директор Alphabet, що є материнською компанією Google.

23.11.2017