Президент Зімбабве перебуває під домашнім арештом.

Влада в країні наразі належить військовикам, котрі напередодні влаштували антиурядовий заколот.

 

                                                          Роберт Муґабе

 

Зранку в середу, 15 листопада, військовики-путчисти затримали президента Зімбабве Роберта Муґабе. Відомо, що він зараз перебуває у себе вдома і почувається добре, хоча і позбавлений можливості полишити помешкання. Про це сам 93-річний Муґабе розповів у телефонній розмові з президентом Південної Африки Джейкобом Зумою – повідомило видання Die Welt.

 

Військовики захопили також державне телебачення й оголосили, що Роберт Муґабе і його родина взяті під варту. При цьому генерал-майор Мойо, котрий виступав у прямому ефірі, зазначив: він не вважає те, що трапилося, військовим переворотом і запевнив, що Муґабе і його рідним нічого не загрожує. Путчисти також анонсували телезвернення президента, у якому той нібито має оголосити про свою демісію. Його наступником мав би стати віце-президент Еммерсон Мнанґаґва, котрого сам Муґабе звільнив з посади минулого тижня.

 

Роберт Муґабе фактично був архітектором незалежності Зімбабве і багаторічним правителем країни. Офіційно він обійняв посаду президента 31 грудня 1987 року, але фактично перебував при владі з 1980 року, коли британська колонія Родезія стала незалежною і змінила назву на Зімбабве.

 

Економічні негаразди в Зімбабве тривають вже давно, проте суспільна напруженість почала наростати саме минулого тижня, після звільнення Мнанґагви. Своє невдоволення висловило передовсім армійське командування. Зокрема, головнокомандувач збройних сил країни генерала Костянтино Чівенґі заявив, що армія готова до рішучих дій, щоб покласти край кадровим чисткам, які проводить Муґабе.

15.11.2017