Global Terrorism Index: Україна – 17-та у світі за рівнем тероризму.

 

Україна перебуває на 17-му місці у світі за рівнем впливу тероризму. В індексі щодо стану глобального тероризму в 2017 році (The Global Terrorism Index 2017), оприлюдненому Інститутом економіки та миру, Україна дістала 6,557 бала, розташувавшись між Таїландом і Суданом.

 

 

Україна має в рейтинґу найбільш загрозливе становище з-поміж усіх країн, розташованих у Європі. У топ-30 є ще одна європейська країна – Франція, котра цього року потерпала від направду кривавих терактів.

 

На чолівці індексу – Іран, Афганістан, Нігерія.

 

Слід зазначити, що методика, котру застосовує Інститут економіки та миру, зараховує до терористичних актів випадки аґресії контрольованих Росією мілітарних організацій проти України. Наші солдати, загиблі в боях на Донбасі, в таких випадках зараховують до жертв терактів.

 

У торішньому рейтинґу Інститут економіки та миру вважав актами терору й випадки на кшталт підпалу будівель російського "Сбєрбанку", викрадення злочинцями чиновника "Укрзалізниці", вбивство журналіста Павла Шеремета, застосування займистих речовин і піротехніки біля офіційних споруд.

 

У порівнянні з торішнім звітом рівень впливу тероризму в Україні знизився: у The Global Terrorism Index 2016 Україна мала 11 сходинку і 7,1 бала.

 

"Теперішнє зниження жертв тероризму в Україні відображає зниження інтенсивності тамтешнього конфлікту. Було лише 11 смертей у 2016 році у порівнянні з 665 смертями у 2014 році та 358 смертями у 2015 році. Більшість смертей були спричинені "ДНР", – ідеться у свіжому звіті.

 

"Із 2014 року Україна входить до двадцятки країн, найбільше загрожених тероризмом, і має найвище зростання [в індексі] у реґіоні за минулі 15 років", – оцінюють укладачі індексу.

 

"Україна є однією з десяти держав, у яких спостерігається доволі значне покращення ситуації", – заявив у коментарі DW представник Інституту економіки та миру Деніель Хіслоп. З його слів, в Україні терористичні напади здійснює лише одна терористична група – "ДНР", і вони здебільшого спрямовані проти українських військовиків.

 

Як зауважив Хіслон, тероризм в Україні є "менш інтенсивним, ніж це було два роки тому".

 

15.11.2017