Кремль видавав кадри з комп’ютерної забавки за атаку на ІДІЛ.

Російську фальсифікацію викрили журналісти з організації Conflict Intelligence Team, яка займається розслідуванням воєнних конфліктів.

 

 

У вівторок, 14 листопада, Міноборони Росії поширило на своїй офіційній сторінці в Twitter’i повідомлення про операцію сирійської армії в місті Абу-Кемаль. Повідомлене було проілюстроване фотографіями, які нібито мали довести, що в Сирії коаліція під проводом США забезпечує авіаприкриття бойовикам угруповання «Ісламська держава».

 

«На фотознимках, зроблених дев’ятого листопада 2017 року російськими безпілотними апаратами, зафіксовано, як збройні формування ІДІЛ, рятуючись від ударів російської авіації й урядових військ, багатокілометровими колонами йдуть з Абу-Кемаля в напрямку переходу Ваді-ес-Сабха на сирійсько-іракському кордону. Дані факти є незаперечним підтвердженням того, що Сполучені Штати [...] насправді забезпечують прикриття боєздатних загонів ІДІЛ», – зазначено в згаданому повідомленні російського військового відомства.

 

Приблизно через годину після публікації експерти з Conflict Intelligence Team звернули увагу на схожість кадрів, які опублікували російські військовики, з промо-роликом комп’ютерної забавки AC-130 Gunship Simulator студії Byte Conveyor Studios.

 

Приблизно через годину після публікації СIT Міноборони РФ замінило фотографії на своїй офіційній сторінці в Twitter’i. У відомстві пояснили, що фотоматеріали, про які йде мова, нібито помилково прикріпив до офіційних повідомлень один із цивільних працівників міністерства. Щодо останнього нібито триває перевірка.

 

Російському Міністерству оборони не вперше закидають демонстрацію сфальшованих кадрів. У червні цього року президент Володимир Путін на зустрічі з американським режисером Олівером Стоуном показав йому відеозапис про нібито роботу російської бойової авіації в Сирії. Однак експерти CIT легко визначили, що насправді на відео були зафіксовані авіаудари американської авіації по позиціях талібів у Афганістані. Хоча прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков запевняв, що відеозапис, який президент показав режисерові, передав міністр оборони Сергій Шойгу.

14.11.2017