Арбітраж відтермінував рішення у суперечці між "Нафтогазом" і "Газпромом".

 

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма переніс граничний термін винесення рішень у справах між НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Газпром" щодо контрактів на поставку та транзит газу.

 

Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

 

Термін щодо угоди на постачання газу відклали до 30 грудня 2017 року, щодо транзиту – до 28 лютого 2018 року.

 

Рішення Стокгольмського арбітражу зумовлене апеляцією, яку подав "Газпром" на літнє рішення.

 

Нагадаємо, на початку жовтня Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма завершив слухання у справі суперечки НАК "Нафтогаз України" і АТ "Газпром" за контрактом на постачання газу 2009 року.

 

Як заявляв комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, підсумковим результатом розгляду взаємних суперечок "Нафтогазу" та "Газпрому" стане сплата російською компанією великої суми. "Ми очікуємо, що «Газпром» буде виплачувати нам дуже значну суму. Йдеться про мільярди доларів, якщо не про суму у понад десять мільярдів", – сказав Вітренко.

 

У вересні голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив про завершення переговорів із "Газпромом" про конкретні механізми виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, зокрема щодо формули ціни на газ.

 

"За вимогою трибуналу ми провели переговори з «Газпромом» щодо контракту на купівлю-продаж газу. Вони нещодавно завершилися, і за їхніми результатами ми йдемо в трибунал для отримання остаточного рішення щодо нової формули та деяких інших аспектів подальшої роботи з цією компанією", – розповів тоді Коболєв.


Згідно з умовами Стокгольмського арбітражу, сторони мали самотужки домовитися про конкретні суми та взаємокомпенсації на підставі базового рішення. Позаяк консенсусу не було, то всі деталі мав встановити суд.

 

14.11.2017