"Нафтогаз" подав позовні вимоги до "Газпрому" у Стокгольмський арбітраж.

 

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" надіслала до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти "Газпрому".

 

Про це повідомив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко. Скаргу подано у рамках процедури заявлення зустрічних позовних вимог у відповідь на базовий позов самого "Газпрому".

 

 

"Нагадаю, що це "Газпром" “напав” на "Нафтогаз", і тому ми захищаємося – ще 18 квітня 2018 року "Газпром" звернувся до Стокгольмського арбітражу з вимогою про початок арбітражу. "Газпром", по суті, хоче переглянути рішення попереднього Стокгольмського арбітражу за транзитним контрактом... Як і щодо перегляду тарифу, так і щодо компенсації за недопоставки, мова йде про наслідки дій самого "Газпрому". Тобто і тут ми фактично захищаємося і вимагаємо компенсувати збитки, завдані діями "Газпрому", – прокоментував Вітренко.

 

Як пояснив пан Вітренко, "Газпром" вимагає внесення змін до контракту, оскільки вважає, що транзитний контракт накладає на російську компанію нерозумно надмірні зобов’язання – контрактне зобов’язання подавати для транзиту не менше як 110 млрд куб на рік. Очікуваний фінансовий ефект для росіян – приблизно 6 мільярдів доларів.

 

"Нафтогаз" же звернувся до арбітражу 6 липня 2018 року з вимогою про перегляд транзитного тарифу, який діє з 13 березня 2018 року (дата звернення до "Газпрому" про перегляд тарифу) до закінчення контракту (1 січня 2020 року) та компенсацію за невиконання "Газпромом" зобов’язань подавати для транзиту не менше як 110 млрд куб на рік. Фінансовий ефект – понад 12 мільярдів доларів.

 

6 вересня 2018 року Стокгольмський арбітраж прийняв рішення про консолідацію проваджень за зверненням "Газпрому" та за зверненням "Нафтогазу" у одне провадження.

 

"Кількість сторінок тільки основного тексту нашої заяви перевищує 500 сторінок. До нього додаються 3 звіти міжнародних експертів, які були спеціально для цього розроблені. Також додаються показання свідків і купа інших додатків", – прокоментував Вітренко.

 

"Нафтогаз" очікує остаточного рішення у 2021 році. "В 2014-2018 роках ми вже пройшли цей шлях з "Газпромом". "Газпром" "напав" на нас з багатомільярдними позовами, ми успішно захистилися і виграли за зустрічними позовами", – зазначив він.

 

04.11.2019