Міська рада закупила обладнання для навчання незрячих дітей у звичайних школах.

 

Управління освіти Львівської міськради закупило спеціальне навчальне обладнання, завдяки якому незрячі діти зможуть навчатись у звичайних львівських школах. Ініціатива була запроваджена в межах проекту «Освіта школярів з важкими порушеннями зору в умовах інклюзії», що протягом року реалізовує ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ».

 

Про це сьогодні, 8 листопада, розповіла автор української моделі інклюзивної освіти незрячих школярів Оксана Потимко, передає Гал-інфо.

 

Так, для незрячих дітей закупили брайлівську друкарську машинку, комп’ютер з програмою екранного доступу, дейзі-плеєр, а також низку допоміжних для навчання засобів (озвучені м’ячі, калькулятор з мовним виводом, прилад для рельєфного малювання тощо). Додатково було виготовлено 30 шкільних підручників у форматі DAISY, рельєфну карту України, книги брайлем і тактильні малюнки. Найдорожчою покупкою стала брайлівська друкарська машинка – її вартість становить близько 19 тис. грн. Загальна вартість обладнання – 37 тис. грн.  

 

Оксана Потимко пояснила, що всі ці навчальні та технічні засоби відтепер перебуватимуть у Навчально-методичному центрі освіти Львова. Якщо ж в одній із загальноосвітніх шкіл міста почне навчатись незрячий, обладнання передадуть цьому закладу на підставі договору про тимчасове користування.

 

Крім цього, в рамках проекту «Освіта школярів з важкими порушеннями зору в умовах інклюзії» було організовано 5 майстер-класів і практичних тифлотренінгів для працівників Навчально-методичного центру освіти Львова. Заняття проходили під керівництвом першої в Україні вчительки, яка навчала в умовах інклюзії повністю незрячу дитину, Галини Ліщинської, а також самої Оксани Потимко. Під час цих занять львівські вчителі знайомились із шрифтом Брайля, методиками проведення уроків за умови присутності в класі незрячого, адаптацією посібників і дидактичних матеріалів, а також роботою на ПК з мовним виводом.

 

Станом на вересень 2017 року за інклюзивною формою навчаються 22 незрячих школярів із Львівщини, Волині, Тернопільщини, Рівненщини, Хмельниччини, Вінниччини, Черкащини, Кіровоградщини, Миколаївщини, Дніпропетровщини та Херсонщини. Четверо з них навчаються на теренах Львівської області (двоє – у Львові).

08.11.2017