МЗС Росії висловило своє обурення владі Болгарії.

Причиною стало «паплюження», за словами представника російського зовнішньополітичного відомства, монумента, присвяченого полеглим радянським солдатам, у болгарській столиці.

 

 

«Викликає обурення черговий акт вандалізму щодо пам'ятника Радянській Армії, розташованого в центрі Софії. Днями були забруднені жовтою фарбою фігури воїнів на одному з барельєфів монумента і на скульптурі залишені написи образливого змісту. У зв'язку з кричущим інцидентом Посольство Росії в МЗС Болгарії зробило жорстке подання. Розраховуємо, що офіційна влада країни вживе нарешті дієвих заходів з виявлення та покарання винних в паплюженні меморіалу, недопущення надалі знущання з пам'яті радянських воїнів, полеглих в ім'я визволення Болгарії та Європи від нацизму», – йдеться в тексті офіційного повідомлення Міністерства закордонних справ Росії. 

 

Пам'ятник солдатам Радянської армії, встановлений в центрі Софії, вкотре осквернили 24 жовтня, передає болгарське видання «Дневник». Цього разу фігури монумента зафарбовано жовтою фарбою.

 

У МЗС Росії висловили обурення, що на цей інцидент досі жодним чином не відреагували ні правоохоронні органи, ні інші представники місцевої влади. Тож росіяни переживають, що «вандали знову не будуть притягнуті до відповідальності й продовжуватимуть свої акції».

 

Варто додати, що цей монумент зазнає «паплюження» регулярно з 2011 року. Шість років тому фігури радянських солдатів були розфарбовані як популярні герої коміксів. 2015 року монумент було розфарбовано у жовто-блакитні барви в знак солідарності з Україною і засудження російської агресії на Донбасі.

30.10.2017