Туреччина заборонила своїм портам приймати кораблі з Криму.

Відповідне рішення ухвалило керівництво Палати судноплавства Торговельно-промислової палати Туреччини.

 

 

Керівництво турецької Палати судноплавства надіслало всім суб'єктам морських перевезень і портового бізнесу листа, в якому офіційно заявлено: «Судна, які прибувають з реґіону Криму і його портів, не пропускаються в нашу країну (Туреччину, – Z), а дозвіл на відплиття з портів цього регіону не надається». 

 

Окрім того, Туреччина запроваджує жорстку систему контролю. «Контроль забезпечується шляхом запиту від кораблів документів про вихід з останнього порту, а також записів бортового журналу виходу з останнього порту, для супроводу суб'єкта при повідомленні керівництвом портів про прибуття суден з чорноморських портів, а також проводиться контроль за використанням всіх доступних систем і відкритих ресурсів для перевірки того факту, що кораблі прибули зі зазначених портів», – йдеться в тексті листа, скан котрого оприлюднила на своїй сторінці в Facebook прес-секретарка генерального прокурора України Лариса Сарган.

 

Представник палати судноплавства Туреччини повідомив у коментарі для російського інформаційного агентства ТАСС, що заборона стосується не лише російських суден. «Кораблям, які припливатимуть в нашу країну з Криму, не буде видано новий дозвіл увійти в наші порти. Запроваджена заборона стосується кораблів під будь-яким прапором», – наголосив співрозмовник агентства.

 

У Москві дуже болісно відреагували на це рішення Анкари. «Своєю забороною Туреччина, можливо, штовхає Росію на корекцію відносин між двома країнами. Штучне випинання своїх амбіцій може стати перешкодою для спільних дій Росії і Туреччини в Сирії. Не хочу бути занадто категоричний в оцінках, але це рішення Міністерства транспорту, судноплавства і комунікацій Туреччини насторожує. Його, м'яко кажучи, дружнім назвати не можна. Тим більше що тут явно не обійшлося без вказівного перста верховної влади Туреччини», – заявив перший заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франц Клінцевич.

 

Нагадаємо, що дев’ятого жовтня, під час візиту до Києва, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан засудив анексію Криму і заявив, що Анкара буде і надалі підтримувати територіальну цілісність України.

14.10.2017