СБУ відкликала статус персон non grata двох іспанських журналістів.

 

Служба безпеки України відкликала своє рішення про оголошенням персонами non grata двох іспанських журналістів – Антоніу Памплієги та Мануеля Анхеля Састре.

 

Про це повідомила речник СБУ Олена Гітлянська на своїй сторінці у Facebook. 

 

З її слів, спецслужба пішла на таке рішення, "дослухаючись до численних звернень представників журналістського цеху".

 

Водночас Гітлянська заявила, що "при наявності законних підстав, загрози національній безпеці служба й надалі вживатиме такі обмежувальні заходи, у тому числі й щодо журналістів".

 

"Треба усвідомлювати, що проти України вже четвертий рік ведеться інформаційна війна, для цього залучаються величезні фінансові та людські ресурси. Легко спрогнозувати, що антиукраїнська кампанія Росії й надалі ставатиме усе більш агресивною, і ми будемо на це відповідно реагувати", – прокоментувала вона.

 

У серпні Служба безпеки видворила з України Памплієгу і Састре через публікацію матеріалів, котрі підривають територіальну цілісність України. "Їм було заборонено в’їзд через їхню антиукраїнську діяльність в публікаціях", – сказала тоді Олена Гітлянська.

 

Іспанське видання El Mundo повідомило, що Памплієгу і Састре видворили з України, протримавши майже 20 годин в аеропорту Києва. Видання стверджує, що журналісти 2015 року були внесені у "чорний список" громадян, які становлять загрозу нацбезпеці України.

 

Памплієга і Састре – знані іспанські військові кореспонденти. У 2015–2016 рр. провели 10 місяців у полоні в Сирії.

 

Низка міжнародних журналістських організацій засудили попередні дії СБУ й закликали українську владу відновити іспанським репортерам дозвіл на перебування в Україні.

 

13.10.2017