Містян запрошують на зустріч з «Інфантою Маргаритою».

Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Возницького продовжує формат зустрічей з однією картиною. У п’ятницю 13 жовтня о 17 год. львів’ян і гостей міста запрошуємо на першу зустріч з «Інфантою Маргаритою», передає Музейний простір.

 

Портрет інфанти Маргарити (який приписують Дієго Веласкесу, хоча є інші припущення) має велику музейну й історичну цінність і дає уявлення про високий художній рівень «золотої доби» іспанського малярства.

 

 

Портрет Маргарити Терези походить з колекції фундаторів музею Богдана та Варвари Ханенків. Картину було придбано 1912 р. у Берліні на аукціонному розпродажі зібрання гамбурзького колекціонера Вебера. На торги твір потрапив після довгих мандрів приватними колекціями.

 

Перші документальні свідоцтва про картину сягають 1827 р., коли вона ще належала іспанському художнику Вікенте Лопесу-і-Портанья та невдовзі потрапила у власність інфанта Іспанії та Португалії Себастьяна Габріеля де Бурбон і де Браганса. У спадкоємців інфанта, які на той час мешкали у Франції, в містечку По, твір 1891-го придбав лондонський антикварний дім Колнегі. Однак вже наступного року портрет було перепродано німецькому консулу Едуарду Фрідріху Веберу.


Увесь цей час картину вважали портретом іншої принцеси – інфанти Маріанни Терези (1638–1683), старшої дочки Філіпа IV від першого шлюбу. У подальшому вона стала королевою Франції, дружиною Людовіка ХIV. Лише у передвоєнні роки було з’ясовано, що портретована дівчинка – молодша дочка короля, дитя його другої дружини Маріанни Австрійської.
 

12.10.2017