Оригінали картин Бруно Шульца виставили у Львівській галереї мистецтв.

 

У Львівській галереї мистецтв учора, 30 травня, відкрилась виставка «Бруно Шульц серед митців свого часу», де можна побачити оригінали творів самого Шульца, а також Івана Труша, Ярослави Музики, Казимира Сіхульського та інших, повідомили у Львівській національній галереї мистецтв.

 

Виставка триває в межах 8-го Міжнародного фестивалю Бруно Шульца, що завтра, 1 червня, розпочнеться в Дрогобичі.

 

Концепція цієї виставки побудована на матеріалах прижиттєвих виставок художника, завдання виставки – показати художню творчість Шульца в контексті львівських мистецьких нуртів 20-30-х років.

 

Для експозиції виставки зі збірки музею відібрали роботи художників, поряд з якими Бруно Шульц виставлявся у 1922, 1930, 1935 та 1940 роках. Це імена відомих польських, українських та єврейських митців, серед яких: К. Сіхульський, Л. Вичулковський, С. Виспянський, Е. Ерб, Я. Глазнер, Ю. Кратохвиля-Відимська, Л. Левицький, В. Лям, В. Скочиляс, І. Труш, М. Кіц, Я. Музика, О. Кульчицька, А. Пронашко, Р. Сельський, Л. Ліллє, М.Осінчук та ін.

 

Виставку можна оглянути з 30 травня до 1 серпня 2018 року у Палаці Лозинських на вул. В. Стефаника, 3 (Відділ європейського мистецтва XIX-XXI ст.)

 

Оригіналів самого Бруно Шульца на виставці три, зокрема й автопортрет художника.


 

Бруно Шульц – письменник і художник, народився і жив у Дрогобичі, працював вчителем малювання і ручної праці. Найвідоміші його літературні твори – «Цинамонові крамниці» та «Санаторій під Клепсидрою», що нині перекладені багатьма мовами світу, проте свого часу митець не зміг видати їх у Європі.

 

Під час Другої світової війни Бруно Шульц переживає в Дрогобичі прихід і відхід нацистських та радянських військ. Його примушують малювати портрет Йосифа Сталіна і полотно «Звільнення народу Західної України». Потім арештовують за використання в картині блакитних і жовтих кольорів. За німців Бруно Шульц перебуває в єврейському гетто і врешті трагічно гине від кулі німецького офіцера просто на вулиці Дрогобича.

 

У пам'ять про Бруно Шульца, що сьогодні має світове визнання, кожні два роки у Дрогобичі влаштовують фестиваль. Цьогоріч він триватиме 1-7 червня.

 

«У різних об'єктах Дрогобича: костел, синагога, вілла Яроша, стара гімнастична зала, яка пам'ятає Шульца. І в тих об'єктах відбуватимуться колективні та індивідуальні виставки. Буде також факельний похід, це такий культовий елемент фестивалю, коли вночі всі учасники і дрогобиччани з факелами марширують Дрогобичем. Робимо зупинки у місцях, які пов'язані з його творчістю або життям», – розповіла директорка фестивалю Віра Меньок, передає Zaxid.net.

 

Також будуть літературні читання і дискусії за участю Юрія Андруховича, Адама Загаєвського, Сергія Жадана та інших. Ще скликають глядачів на вистави і перформанси. Вперше в Україні покажуть театральну постановку творів Шульца португальською мовою від бразильського театру «A turma do Dionísio». А ще просто неба дасть концерт гурт «Жадан і собаки».

31.05.2018