Замки та деякі інші об’єкти Галереї мистецтв передадуть Міністерству культури.

 

На Львівщині частина замкових комплексів, які є у підпорядкуванні Львівської національної галереї мистецтв, не мають належно оформленого права власності, повідомив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, передає Гал-інфо.

 

Він нагадав, що Галерея до 2008 року була в обласному підпорядкуванні, але коли на її фінансування забракло коштів, установу передали у підпорядкування Міністерству культури України.

 

«Маючи прикрий досвід, коли у Львові частину приміщень без належно оформлених документів було вкрадено, ми хочемо убезпечити від такого замки Львівщини», — сказав Олександр Ганущин.

 

Він пояснив, що ЛОР хоче належним чином оформити право власності на культурні об’єкти та передати їх Міністерству культури.

 

«У Міністерства культури просто не доходять до цього руки, адже у них дуже багато таких об’єктів. Чому ми за це взялися? Бо ці об’єкти є на території Львівщини. Ми вже виділили навесні кошти на виготовлення документації. Банально ці об’єкти потрібно обміряти та належним чином оформити документи. Після цього ми передамо об’єкти Міністерству культури», — пояснив Олександр Ганущин.

 

Ідеться про такі культурні пам’ятки, як Оборонна вежа (вул. Замкова, 40, с. Пятничани, Жидачівський р-н) площею 177,2 кв. м, Каплиця Боїмів (вул. Катедральна, 1, м. Львів) площею  40,4 кв. м, башта колишньої Свяходухівської церкви XVIII ст. (вул. Коперника, 40-40а, м. Львів) площею 556,3 кв. м, Олеський замок (вул. Замкова, 30, смт Олесько, Буський р-н) площею 2127,5 кв. м, надбрамний корпус, Великий палац , Китайський палац (вул. Тернопільська, 5, м. Золочів), замок в с. Підгірці, Бродівський р-н, площею 8401,2 кв. м та заїжджий двір біля нього площею 1312,3 кв. м.

 

У травні Львівська обласна рада виділила 120 тис. грн з бюджету Львівщини на виготовлення технічної документації для замків, які входять до складу Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

10.10.2017