Порошенко вніс у ВР законопроект про відновлення суверенітету над Донбасом.

 

У Верховній Раді України зареєстрували президентський проект закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях (№7163).

 

Як передає аґенція УНІАН, головним комітетом визначено комітет з питань національної безпеки і оборони.

 

У президентському законопроекті з'явилися терміни "збройна агресія РФ", "тимчасова окупація", водночас нема формулювання про антитерористичну операцію.

 

"Тимчасова окупація Російською Федерацією територій в Донецькій та Луганській областях… є нелегітимною і не створює для Російської Федерації жодних територіальних прав", – йдеться у статті 2 законопроекту.

 

Також у документі зазначено, що правовою підставою для стримування і відсічі збройної агресії Російської Федерації та відновлення територіальної цілісності України є стаття 51 Статуту ООН та національне законодавство України.

 

"Метою державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях є: звільнення цих територій та відновлення конституційного ладу на них; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали внаслідок російської агресії; зміцнення незалежності, державності, забезпечення єдності та територіальної цілісності Української держави", – йдеться у законопроекті.

 

Як наголошено у документі, держава Україна не несе відповідальності за протиправні дії Російської Федерації як держави-агресора, її збройних сил, інших військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Водночас закон покликається на норми мінських домовленостей – видається, це перша спроба леґітимізації цих не внормованих міжнародним правом документів у законодавчому полі.

 

"Під час здійснення органами державної влади України, їхніми посадовими особами політико-дипломатичних заходів із відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону України забезпечується пріоритетність виконання безпекових положень Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року та "Комплексу заходів" від 12 лютого 2015 року з метою створення необхідних умов для політичного врегулювання відповідно до норм і принципів міжнародного права та законодавства України", – йдеться у законопроекті.

 

04.10.2017