Порошенко зустрівся із Трюдо.

 

Президент України Петро Порошенко під час свого візиту до Канади обговорив із прем’єр-міністром Джастіном Трюдо хід реформ в Україні, зокрема реформування Збройних Сил України та їхнє підлаштування під стандарти НАТО.

 

Про це повідомила прес-служба Президента.

 

Зі слів Порошенка, в Україні очікують призначення спеціального посланника Канади з питань реформ в Україні. "Його (чи її) поради будуть дуже корисними для нас в перетворенні країни", – зазначив Порошенко на спільній із прем'єром Канади прес-конференції.

 

Джастін Трюдо запевнив, що канадська сторона готова вкладатися у здійснення реформ в Україні. "Реформ, які Україна провела, зокрема, минулого року за надзвичайно важких умов. Економічне зростання має продовжуватись – і воно продовжується. Це дуже важкі рішення, які повинні ухвалювати в Україні. І Канада докладає всіх зусиль, щоб бути завжди з Україною і надавати підтримку", – заявив голова уряду Канади.

 

"Ми говорили про реформи в Україні, і я ціную, що Україна залишається однією з пріоритетних країн для міжнародної допомоги Канади. Дозвольте мені відзначити, що Канада є одним із лідерів з підтримки України, яку ми так високо цінуємо", – прокоментував Порошенко.

 

Щодо військового реформування, то Президент України підтвердив свої інтенції щодо вступу до НАТО та переходу на повну відповідність ЗСУ стандартам Альянсу. "Я хочу ще раз підтвердити – двері Альянсу мусять бути відкритими для України", – закликав Порошенко.

 

Голова Української держави нагадав, що на початку року сторони підписали двосторонню угоду про оборонну співпрацю, котра полегшує співпрацю у військовій сфері. Також цього року уряд Канади продовжив тренувальну місію UNIFIER, котра передбачає постійне навчання канадськими інструкторами наших Збройних Сил. "Я вважаю, що, маючи таку гарну основу, настав час рухатися вперед", – звернувся Порошенко.

 

Зі слів Верховного головнокомандувача, група канадських інструкторів підготувала 5 тисяч українських солдатів і офіцерів. "Це дуже ефективна місія, і я дуже дякую пану прем’єр-міністрові за це, тому що солдати, які пройшли через цю підготовку, значно поліпшили тактику і координацію. Це співробітництво, де всі виграють", – резюмував він.

 

Відповідаючи на питання журналістів про військову допомогу, Трюдо зазначив, що існує перелік і механізми для втілення спільних завдань. "Ми залишатимемося назавжди з Україною щодо боротьби з незаконною агресією Росії проти України та докладання зусиль Росією із дестабілізації України. Ми боремося з цим", – пообіцяв прем'єр-міністр Канади.

 

23.09.2017