Микола Семена: Після вироку я відчув полегшення.

 

Український журналіст із Криму Микола Семена каже, що планує подавати апеляцію на російський вирок, котрий становить 2,5 роки умовного ув'язнення з випробувальним терміном 3 роки, і не вважає умовне "відтерміноване" поневолення перемогою.

 

Про це Семена сказав у інтерв'ю виданню "Главком".

 

"Я б не називав це перемогою, це просто полегшення, оскільки покарання ухвалюють умовно. Але все ж факт засудження залишається", – заявив Семена.

 

Пан Микола вважає, що вирок затуляє рота не лише йому, а й усім журналістам, котрі працюють у російській фактичній юрисдикції. "Позбавляє, зокрема, права вільно говорити про процеси в Криму, про факт анексії, вільно обговорювати склад Російської Федерації, хоча російське законодавство не забороняє обговорювати входження тієї чи іншої складової до РФ, чи то Криму, чи Аляски, вхід чи вихід, скажімо, Кубані", – прокоментував Семена.

 

Також Микола Семена підтвердив: припис суду про заборону займатися громадською діяльністю означає, що йому заборонили працювати журналістом. "Рішення «суду» якраз передбачає заборону на професію", – підкреслив кримський автор.

 

23.09.2017