На Форумі видавців презентували повне зібрання творів Романа Іваничука.

 

Сьогодні, 13 вересня, під час 24-го Форуму видавців у Львові презентували повне зібрання творів Романа Іваничука, інформує прес-центр ЛОДА.

 

«Він виконав свою програму максимум, яку поставив перед собою у житті, – написати двадцять історичних романів. Насправді їх було більше. Батько писав, що сучасність – це також історія, і те, що відбулось вчора, – теж історія. Тому можна вважати, що романів є не два десятки, а всі його романи – історичні», – наголосила під час презентації донька письменника Наталія Іваничук.

 

Події, зображені в трилогії «Край битого шляху» (1962), відбуваються на Закарпатті. Перша частина «На зламі ночі» охоплює час 1935-1936 рр. Друга частина трилогії «Імлистий ранок» зображає події 1939 року. «Жарінь» (1962) – заключна книга трилогії, вона розповідає про долю ровесників автора, їхні пошуки правильного шляху боротьби та складний процес сприйняття радянського ладу галицькими селянами.

 

Також до видання увійшла повість Романа Іваничука «Зупинись, подорожній!», яка була задумана як епілог до трилогії «Край битого шляху».

 

Презентація відбулась у межах благодійної акції Форуму видавців для людей літнього віку «Третій вік: задоволення від читання». Цьогоріч акція відбувається вшосте і спрямована на соціалізацію представників старшого покоління, краще залучення їх до культурного життя, зокрема до читання нових українських видань, а також на формування прихильнішого ставлення до літніх людей, популяризацію позитивного ставлення до старості та толерантності до літніх людей у суспільстві.

 

Тема творів Романа Іваничука продовжиться у Львові і по завершенні Форуму видавців. Так, у понеділок, 18 вересня, о 16 год. у Домі Франка (вул. Івана Франка, 150-152) відкриють виставку, присвячену письменнику, повідомили в музеї.

13.09.2017