МЗС збирає послів ЄС для роз'яснення законопроекту про освітній процес у школах нацменшин.

 

У п'ятницю, 15 вересня, заплановано зустріч із послами окремих країн Європейського Союзу в Україні для роз'яснення їм деталей законопроекту про освіту – норм проекту щодо мови навчання у школах національних меншин.

 

Про це заявив перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко у середу перед засіданням уряду, повідомляє УНІАН.

 

"Ми в п'ятницю зустрінемося з усіма країнами, які зацікавленні, близько 12 години", – сказав Пристайко, додавши, що заплановано в рамках зустрічі розтлумачити деталі та сенс реформи освіти.

 

Він уточнив, що на зустрічі в МЗС буде більш як п'ять послів і що МЗС України отримало ноти від Угорщини, Румунії, а також Польщі. Пан Пристайко додав, що послів України в Угорщині та Румунії викликали для надання пояснень.

 

Перший заступник міністра також підкреслив, що деякі країни вважають, що Україна має забезпечити навчання іноземними мовами. "Те, що ми взяли на себе зобов'язання, – в загальному це навчання мов, тобто ми готові надати можливість всім людям навчатися мові як такій. Це не означає, що до кінця ми маємо навчати цією конкретною мовою, умовно, географії, математиці, фізиці", – уточнив Пристайко.

 

5 вересня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон "Про освіту", котрий передбачає, що представникам національних меншин України гарантовано право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою також мовою відповідної національної меншини. Поправки передбачають поступове звуження викладання рідними мовами у школах національних меншин на користь державної мови, від початкових класів до старших.

 

13.09.2017