Створено Чернівецьку єпархію УГКЦ та призначено першого єпарха.

 

У вівторок, 12 вересня, у Ватикані повідомили про те, що Папа Франциск дав згоду на рішення Синоду єпископів УГКЦ про створення Чернівецької єпархії, з осідком у Чернівцях, виокремивши її територію з дотеперішньої Коломийсько-Чернівецької єпархії та приєднавши її до складу Івано-Франківської митрополії.

 

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

 

 

Нова єпархія об’єднає громади УГКЦ в Чернівецькій області.

 

Синод єпископів УГКЦ обрав першим єпархом владику Йосафата Мощича, МЗСА, дотеперішнього єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії.

 

Спроби створення офіційних структур УГКЦ на Буковині сягають кінця XVIII сторіччя, а перший храм було посвячено 1821 року. Греко-католики Буковини спочатку підпорядковувалися Львівському архиєпископові, а після створення Станіславівської єпархії в 1885 році – Станіславівському єпископові.

 

З приходом комуністичної влади громада була змушена діяти в підпіллі.

 

Після відродження Церкви у 1993 році було створено Коломийсько-Чернівецьку єпархію, виокремивши її територію з Івано-Франківської єпархії, а храм Успіння Пресвятої Богородиці у Чернівцях став співкатедральним.

 

В 2006 році було створено Буковинський вікаріат. Коли ж 2011 року заснували Івано-Франківську митрополію, то Коломийсько-Чернівецька єпархія увійшла до її складу.

 

Владика Йосафат, якому 16 вересня виповниться 41 рік життя, є наймолодшим єпископом УГКЦ. Своє священиче служіння він здійснював у Місійному згромадженні святого Андрія Первозваного. У 2000-2003 роках навчався у Римі, після чого повернувся в Україну, присвятившись євангелізаційній та виховній діяльності, а також виконував служіння Головного настоятеля своєї чернечої спільноти. У 2014 році був призначений єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії.

 

12.09.2017