Американські війська залишатимуться в Афганістані.

Президент США Дональд Трамп заявив, що відмовився від наміру якнайшвидше вивести вояків з неспокійного регіону.

 

 

«Поспішне виведення американських військ з Афганістану залишить там вакуум, який займуть терористи. Вашингтон продовжить підтримувати уряд і військовиків Афганістану. Америка працюватиме з афганською владою доти, допоки бачитимемо віддачу і поступ», – заявив у вівторок, 22 серпня, глава Білого дому в своєму зверненні на базі Форт-Маєр в Арлінґтоні.

 

Трамп запевнив, що його першою природною реакцією було віддати наказ про виведення сил, але замість цього він вирішив залишити все як є і боротися до перемоги, а не повторювати помилок, допущених в Іраку. «Неправильним було б обмежувати місію в Афганістані виключно тимчасовими рамками, а рішення про виведення військ потрібно ухвалювати, виходячи з реальних умов в країні», – процитувало слова американського президента видання Newsweek.

 

За словами Трампа, боротьба з угрупованнями на кшталт «Аль-Каїди» та «Ісламської держави» стане активнішою. «Нехай вони знають, що їм ніде не сховатися. Немає такого місця, куди не дотягнеться американська рука», – сказав він.

 

Трамп також звернувся до влади Пакистану, заявивши, що США не будуть і далі миритися з тим, що ця країна є притулком для екстремістів. Він застеріг Ісламабад – тому є що втрачати, якщо він не співпрацюватиме з американцями. «Ми заплатили Пакистану мільярди і мільярди доларів, а вони там захищають тих самих терористів, з якими ми боремося. Це повинно змінитися, і зміниться негайно», – заявив Трамп.

 

Незадовго до виступу Трампа телеканал Fox News повідомив, що Пентаґон вирішив відрядити до Афганістану ще чотири тисячі військовиків. Саме стільки раніше запросив генерал Джон Ніколсон – головнокомандувач збройними силами США в Афганістані.

22.08.2017