На державну шахту постачали обладнання з територій, захоплених "ДНР".

 

Служба безпеки України викрила корупційний механізм закупівлі обладнання для державної шахти на Волині з тимчасово окупованих територій.

 

Як інформує прес-служба СБУ, один із керівників ДП "Дирекція з будівництва об’єктів" вступив у змову із учасниками тендерних торгів на закупівлю обладнання для волинської шахти – посадовець сформував конкурсні вимоги безпосередньо під конкретного постачальника, незважаючи на те, що устаткування технічно не відповідало проекту модернізації шахти.

 

Відтак чиновник (уродженець Донбасу) закупив у підприємства з окупованих рухом "ДНР" територій обладнання на майже 25 млн грн.

 

"Співробітники спецслужби також з’ясували, що керівництво заводу-постачальника, який перереєстрований у Дніпропетровській області, надало завідомо неправдиві відомості щодо відсутності податкової заборгованості перед бюджетом, а власником підприємства є громадянин Росії", – йдеться у повідомленні.

 

У січні 2017 року видання "Наші гроші" писало: поліція підозрює посадовців ДП "Дирекція по будівництву об’єктів" (ДП "Буддирекція") та Міністерства енергетики і вугільної промисловості в намаганні приховати факт придбання невідповідного обладнання на суму 24,88 млн грн.

 

Так, у рамках програми підтримки будівництва та переснащення вугле- та торфовидобувних шахт "Буддирекція" розробила тендерну документацію для закупівлі підземного стрічкового конвеєра для шахти №10 "Нововолинська" ДП "Волиньвугілля" під закупівлю обладнання, яке технічно не відповідало проекту будівництва. Переможцем тендеру став макіївський завод "Лазер" із непідконтрольної нині українській владі території Донбасу.

 

Конвеєр так і не встановили через невідповідність технічним умовам шахти. При цім завод із Макіївки отримав всі кошти.

 

З вересня 2015-го в.о. керівника ДП "Дирекція по будівництву об’єктів" є Роман Надолинний. У 2010 р. він був членом виборчої комісії округу на Луганщині від Юлії Тимошенко, а в 2007–2009 рр. керував ВП "Управління матеріально-технічного постачання" ДП "Ровенькиантрацит" (Луганська обл.). Держпідприємством тоді керував Юрій Зюков – радник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

 

21.08.2017