В Україні оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки.

 

Державна служба з надзвичайних ситуацій оголосила найвищий рівень пожежної небезпеки – до 22 серпня майже на всій території України, крім західних областей, утримається надзвичайна пожежна небезпека V класу.

 

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті ДСНС. 

 

"Зважаючи на спекотну погоду, а також те, що пожежонебезпечний період наразі знаходиться у своїй активній фазі – загроза виникнення загорянь буде тільки зростати", – зазначено в попередженні.

 

Згідно з прогнозом Українського гідрометеорологічного центру, 21 серпня в Україні, крім Волинської, Рівненської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської і Чернівецької областей, а також 22 серпня у південних та східних областях переважатиме надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. 

 

21 серпня вдень у Волинській, Рівненській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Закарпатській і Чернівецькій областях – сильні дощі з грозами, місцями шквали 17–22 м/с. 

 

ДСНС інформує, що лише впродовж минулої доби в Україні виникло 633 загоряння на відкритих територіях. Зокрема масштабні лісові пожежі виникли цими днями у Дніпропетровській області на території одразу двох лісництв: Петропавлівського та Павлоградського; для запобігання поширенню полум'я задіювали авіацію ДСНС. Також горять Дніпровське лісництво на Херсонщині та територія "Поліського природного заповідника" на Житомирщині.

 

"Чи не кожного дня чимало сил та засобів витрачається на ліквідацію масштабних лісових пожеж на території України. І шкода, що громадяни не розуміють, у скільки державі обходиться один залишений у лісі недопалок або сміття", – скаржаться фахівці ДСНС.

 

"Рятувальники зазначають, що причинами масштабних пожеж у природних екосистемах найчастіше є наслідки людської легковажності. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду, викидаючи недопалки на узбіччя доріг, залишаючи сміття у лісах або спалюючи його на присадибних ділянках. Такі вчинки є вкрай небезпечними, адже під дією відкритого сонячного проміння навіть залишена скляна пляшка може спричинити займання сухої трави чи лісової підстилки, не кажучи вже про викинутий сірник або недопалок", – йдеться у повідомленні.

 

ДСНС нагадує про свої приписи. Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки V класу;

– розводити багаття у лісі та лісопосадках;

– заїзджати автомобілем до лісу;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;

– створювати смітники та спалювати відходи;

– спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.

 

21.08.2017