Міносвіти не зауважило порушень у вивезенні учнів на вишкіл "Здрастуй, Росія!".

 

У Міністерстві освіти і науки заявляють, що не мають права забороняти українським школярам їздити до країни-агресора.

 

Про це сказав заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, коментуючи скандал із поїздкою українських учнів до Росії за програмою "Россотруднєчєства", інформує "Українська правда".

 

"Зараз канікули, вчителі у відпустках. Коли відбуваються ці поїздки – ми дізналися про одну і сподіваємось, що інших немає, – ми не можемо сказати, що громадяни України не відвідують Росії. Кордон не є закритим, і ми не можемо і не маємо права забороняти такі поїздки, тому що це відбувається поза освітньою системою, це відбувається за домовленістю з батьками, і батьки приймають те чи інше рішення", – пояснив заступник міністра.

 

Зі слів Хобзея, Міносвіти звернулося з цього приводу до компетентних служб, зокрема до СБУ, щоб вони дали правову оцінку історії.

 

Також МОН з'ясувало особу української вчительки, яка повезла дітей до Росії. "Це – пані Новикова. Вона працює в одній з київських шкіл, давно працює викладачем російської мови. Вона має неповне навантаження", – розповів він.

 

Зі слів чиновника, дирекція школи, де працює Новикова, "нічого поганого про неї не каже", її називають гарним викладачем, який "сумлінно виконує свої обов'язки".

 

Хобзей сказав, що міністерство намагалося сконтактуватися з вчителькою, але не змогло. "Напевно, вона зараз перебуває разом з дітьми. Коли повернеться, ми спробуємо все з'ясувати", – зазначив він.

 

12 серпня київське відділення "Російського центру науки та культури" заявило, що відправило біля 70 учнів українських шкіл до Москви та Санкт-Петербурга для участі у навчально-освітній програмі "Здрастуй, Росія!".

 

На церемонії від'їзду виступила українська вчителька Анна Новикова, яка заявила, що дуже щаслива за дітей, адже вони отримають у РФ "корисний досвід".

 

Вивезення українських учнів до РФ викликало обурення серед частини депутатів Верховної Ради. Нардеп Наталія Веселова скерувала депутатський запит до низки українських відомств з вимогою пояснити ситуацію.

 

18.08.2017