Російські спецслужби оголосили про затримання "аґента СБУ".

 

Федеральна служба безпеки Росії заявила про затримання в Криму українського диверсанта, котрий начебто готував диверсії на об'єктах інфраструктури та життєзабезпечення півострова.

 

Про це повідомила аґенція "Інтерфакс-Росія".

 

Згідно з твердженням ФСБ, Геннадія Лімешка схопили під час спроби пошкодити лінію електромереж у районі траси Судак – Новий Світ.

 

У затриманого нібито виявили дві тротилові "шашки" з запалювальною трубкою, механізм для запуску вибухового пристрою, гранату РГД-5 з вкрученим запалом, посудини з запальною сумішшю, ручну пилу і цифрову фотокамеру, призначену для звітування "перед кураторами Служби безпеки України".

 

Згідно зі звинуваченням російських спецслужб, окрім пошкодження лінії електромереж, Лімешко мав підпалити лісові масиви в районі Судака та Алушти, "створити умови для обвалу гірських пород" з метою заблокувати трасу Судак – Новий Світ, підпалити об'єкти комунального господарства (сміттєзвалище) у селі Рибаче.

 

ФСБ наводить коротку біографічну довідку: Лімешко нібито є уродженцем Харківщини. Він мав досвід роботи в зоні АТО на посаді розвідника "глибинної розвідки". 

 

Лімешко нібито прибув на півострів 9 серпня – а 12 серпня його затримали.  

 

 

Згідно з інформацією радіо "Ехо Москви", Лімешко зізнався в інкримінованих йому закидах. Суд постановив заарештувати Геннадія.

 

Водночас, Служба безпеки України наголошує: поширена російськими спецслужбами інформація є провокацією. "Вважаємо, що подібні фейкові новини потрібні російським спецслужбам для залякування населення півострова, яке все частіше висловлює незадоволення окупаційною владою. На фоні погіршення життя кримчан ФСБ знову запускає «заїжджену платівку», намагаючись звинуватити Україну та її правоохоронні органи у своїх власних бідах та проблемах у АР Крим", – заявили в СБУ.

 

Речниця СБУ Олена Гітлянська звертає увагу на те, що закид у спробах пошкодити лінії електромереж озвучили саме на тлі кримського "блекауту".

 

"Тільки я побачила паралель між віяловими відімкненнями світла в Криму та затриманням «агента СБУ»? Адже, згідно з версією казкарів з ФСБ, він мусив пошкодити одну з ліній електромереж на півострові. Навіщо, коли і так світла нема?  Чекаємо на наступну серію, пов’язану з нестачею питної води у Криму", – прокоментувала Гітлянська на своїй сторінці у Facebook.

 

15.08.2017