Лавров хоче поставити "радикалів" з України "на місце" й примусити їх до "мінських угод".

 

Міністр закордонних справ Росії Сєрґєй Лавров заявив про те, що воєнна сила не спроможна забезпечити права мешканців Донбасу – слід "поставити на місце" радикалів в Україні й змусити їх виконувати мінські домовленості.

 

Про це Лавров сказав у селі Дворікі на молодіжному форумі "Територія смислів на Клязьмє", інформує російська аґенція tass.ru.

 

"В наших інтересах зберегти цей унікальний документ – мінські домовленості, котрі реально забезпечують права мешканців Донбасу. Альтернатива – війна; я думаю, ніхто тут не хоче війни з Україною. Треба примусити радикалів і неонацистів, котрі керують балом в Україні, примусити знати своє місце, виконувати те, під чим вони підписалися... Новими бомбардуваннями, новими обстрілами ми цю проблему не вирішимо", – сказав Лавров.

 

Російський міністр зазначив, що завдання Росії – зробити так, щоб російськомовне населення Донбасу могло "спокійно мешкати" в "рідних місцях", а не тікати до інших країн.

 

Окрім того, Лавров сказав, що не шкодує за входження РФ у Крим, бо було би злочином віддавати півострів на поталу "нацистам". 

 

"Є декотрі в нас люди, котрі кажуть, не треба було Крим возз'єднувати з Росією, не треба було допомагати ополченцям на Донбасі, не треба було в Сирію лізти... Це, знаєте, приблизно так само, як говорити про те, що чекало росіян, російськомовних у Криму і на сході України... [Була] думка про те, чи треба було утримувати Лєнінґрад, чи не простіше було його здати – тоді би не було стільки жертв. Мені здається, це з тієї самої історії – міркування про те, що нам треба було кинути росіян у Криму, росіян на Донбасі", – сказав Лавров.

 

12.08.2017