МЗС висловило протест росіянам через перекриття Керченської протоки.

 

Міністерство закордонних справ України направило Росії ноту протесту у зв'язку з перекриттям руху через Керченську протоку.

 

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

 

“МЗС України висловлює протест у зв’язку із запровадженням Російською Федерацією заборони судноплавства через Керченську протоку протягом серпня та вересня 2017 року, пов’язаної з будівництвом мосту, та вкотре наголошує на протиправності таких дій”, – йдеться у повідомленні.

 

Як зазначили у зовнішньополітичному відомстві, будівництво мосту через Керченську протоку є незаконним відповідно до міжнародного права, позаяк Україна як прибережна держава не надавала на це згоди.

 

Також викликає глибоке занепокоєння негативний вплив, який будівництво може завдати навколишньому середовищу та навігації через протоку, додали в МЗС.

 

“Запровадження Російською Федерацією в односторонньому порядку обмеження на морське судноплавство через Керченську протоку є черговим грубим нехтуванням Російською Федерацією нормами міжнародного права. Відповідна нота протесту була надіслана російській стороні”, – заявили у відомстві. 

 

9 серпня влада Росії заборонила рух усіх кораблів та суден через Керченську протоку у зв'язку з будівництвом мосту. Заборона не стосується російських військових кораблів.

 

11.08.2017