Єврокомісія скликає екстрену нараду через отруєні яйця.

 

Йдеться про виявлення інсектициду фіпроніл у складі яєць, які потрапили в торгові мережі низки європейських країн.

 

 

У засіданні повинні взяти участь керівники профільних міністерств тих країн – членів Європейської Унії, де хімікат був виявлений у харчовій продукції. Захід відбудеться, щойно Брюссель матиме всю необхідну інформацію щодо згаданих інцидентів. Про це в п'ятницю, 11 серпня, повідомив європейський комісар з питань охорони здоров'я та харчової безпеки Вітяніс Андрюкайтіс (Vytenis Andriukaitis).

 

 «Ми жодним чином не просунемося вперед у ситуації, за якої намагаємося спихнути провину один на одного. Ми повинні це припинити», – заявив Андрюкайтіс.

 

Орієнтовно зустріч повинна відбутися до кінця вересня. Андрюкайтіс зазначив, що вже перебалакав з цього приводу з профільними міністрами Німеччини, Бельгії та Нідерландів – країн, котрі найбільшою мірою відчули на собі наслідки інциденту – повідомило видання Spiegel Online. Загалом же європейських країн, де виявлено яйця з фіпронілом, налічується дванадцять

 

За словами міністра продовольства і сільського господарства Німеччини Крістіана Шмідта (Christian Schmidt), в ситуації з потраплянням хімічної речовини в їжу мова може йти про «кримінальні махінації». У Бельгії заборонений інсектицид, скоріш за все, додавали до дозволеного рослинного засобу для дезінфекції приміщень, де утримували курей. У Нідерландах препарат поширювала одна з місцевих фірм. До Німеччини близько 11 мільйонів курячих яєць з фіпронілом були завезені зі сусідніх країн.

 

Крістіан Шмідт зазначив, що, за даними його міністерства, вживання в їжу продукції з інсектицидом не пов’язане  з «конкретною загрозою для здоров'я». Проте, за його словами, не можна повністю виключити ризик для дітей.

 

Тим часом найбільша німецька торговельна мережа дешевих продуктів Aldi вже відновила продаж яєць, заявивши, що поодинокі перевірки ще можуть тривати, але в цілому ситуацію вже взято під контроль.

11.08.2017