У Підгорецькому замку відреставрують балконну групу північно-східної сторони.

 

Благодійний фонд «Софос», метою якого є відродження і відновлення культурної спадщини України, створив краудфандинговий проект для збору 215 тис. на реставрацію балконної групи північно-східної сторони Підгорецького замку на Львівщині, котра перебуває у жахливому стані та частково знищена.

 

«Наш план дій: виготовити і встановити нові балясини, парапети та водостік згідно з оригінальними кресленнями та використанням такого ж матеріалу, що використовували при будівництві, щоб зберегти первинний вигляд палацу», – ідеться в описі проекту.

 

У «Софосі» додали, що вже підписані договори про співпрацю з Львівською галереєю мистецтв ім. Б.Г. Возницького та Львівською обласною адміністрацією. Також узгоджено проект на проведення робіт. 

 

«Проведений огляд, підготовлені креслення балясин, парапетів та водостоків на правому північному балконі Підгорецького замку. Отриманий кошторис на ці роботи. Кошти будуть витрачені на закупівлю матеріалу, оплату робіт з виготовлення необхідних балясин і парапетів та іх установки», – ідеться на сторінці проекту.

 

Підгорецький замок – ренесансний палац, який збудував у 1635–1640 роках коронний гетьман Польщі Станіслав Конецпольський, керував роботами відомий архітектор з Венеції Андреа дель Аква за проектом по типу «Palazzo in Fortezzo», тобто «палац у фортеці».

07.08.2017