Юрій Луценко просить звільнити Войцеха Балчуна.

 

Генпрокурор Юрій Луценко просить прем'єр-міністра Володимира Гройсмана не продовжувати контракту з керівником "Укрзалізниці" Войцехом Балчуном, йдеться у відповідному зверненні від 2 серпня, передає УП.

 

У документі Юрій Луценко зазначає, що прокуратура й інші органи розслідують близько 90 кримінальних проваджень за фактами привласнення, розтрати, заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем службовими особами "Укрзалізниці".

 

Зокрема, ГПУ розслідує привласнення службовцями відомства у 2015-2017 роках державних коштів у сумі понад 150 млн грн шляхом укладання договорів на придбання товарів за завищеними цінами та фіктивних договорів.

 

Також згадано кримінальне провадження за фактом зловживання повноваженнями заступником начальника Департаменту локомотивного господарства УЗ, який своїми діями завдав збитку державі у сумі 12,8 млн грн.

 

У зверненні зазначено, що наприкінці 2016 року прокуратура у Дніпропетровської області скерувала до суду обвинувальний акт стосовно службових осіб УЗ, які заволоділи державними коштами на суму понад 1,3 млн грн.

 

У тексті ідеться про ще кілька справ, де в різний спосіб фігурують чиновники "Укрзалізниці". Зокрема, є згадка про розслідування військової прокуратури за фактом розголошення працівниками УЗ відомостей, що становлять державну таємницю.

 

Також вказано, що УЗ програє майже усі суди комерційним структурам (з початку року відшкодування становлять 22 млн грн).

 

«Вважаю, що така ситуація на залізничному транспорті зумовлена насамперед неналежним виконанням правління ПАТ "Укрзалізниця" покладених обов'язків. З огляду на викладене вважаю недоцільним продовження контракту з Войцехом Балчуном», – йдеться у зверненні Юрія Луценка.

04.08.2017