США створюють «Фонд протидії російському впливу».

На перші два роки його діяльності з федерального бюджету буде надано 250 мільйонів доларів.

 

 

Про створення Фонду стало відомо після публікації повного тексту закону про оновлений пакет обмежувальних штрафних заходів проти Росії, Ірану і Північної Кореї (Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act). Документ було опубліковано на веб-сайті Білого дому в середу, 2 серпня.

 

Метою діяльності цього Фонду, зокрема, названо захист від гакерських атак критично важливої ​​інфраструктури та електоральних механізмів як у самих Сполучених Штатах, так і в країнах-членах НАТО та Європейської Унії, у державах, вразливих до впливу Кремля, а також у країнах, яких стосується розширення Північноатлантичного Альянсу на схід і партнерство з ЄУ. Таким чином, серед країн, котрі потрапляють під «захисну парасольку» Фонду, є Україна, а також Грузія та Молдова.

 

У тексті документа також зазначено, що «Фонд протидії російському впливу» (Countering Russian Influence Fund) також покликаний допомогти Україні та Грузії виборсатися з «гуманітарної кризи і стану нестабільності, спровокованих або посилених вторгненням російських військовиків і окупацією Росією територій цих країн».

 

Окрім того, новий ґреміум підтримуватиме боротьбу з пропагандою і дезінформацією з боку Кремля і урядів інших недружніх держав, а також забезпечуватиме технічну підтримку країн, які прагнуть знизити енергетичну залежність від Росії.

 

Водночас новий американський закон передбачає, що Україні буде надано 30 мільйонів доларів на 2018-2019 фінансові роки для зміцнення енергетичної безпеки. «Уряд Росії використовує свою сильну позицію в енергетичному секторі як важіль для маніпуляції внутрішньою політикою і зовнішніми відносинами країн Європи і Євразії. Цей вплив ґрунтується не тільки на ресурсах нафти і газу Російської Федерації, а й на її атомних електроенергетичних державних компаніях», – наголошено в тексті документа. У зв'язку з цим Конгрес США має намір допомогти таким країнам підвищити рівень енергетичної безпеки за допомогою диверсифікації джерел енергії з метою знизити залежність від російських ресурсів і держкомпаній.

 

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп підписав зазначений закон 2 серпня. Сенат США проголосував за документ 27 липня. Раніше, 25 липня, законопроект схвалила Палата представників Конгресу США.

03.08.2017