СБУ підозрює у державній зраді журналіста, що працював на російські медії.

 

Служба безпеки України повідомила про підозру в державній зраді журналістові-блоґеру з Житомирщини. Згідно з повідомленням СБУ, чоловік "за вказівкою російських кураторів готував та поширював антиукраїнські матеріали" і працював "на шкоду інформаційній безпеці нашої держави".

 

Правоохоронці встановили, що житомирський журналіст з 2014 року виконував замовлення керівництва російських інформагентств, створюючи тенденційні публікації. За цю роботу отримував гонорари з Росії.

 

"Під час досудового розслідування було проведено лінгвістичні і судово-психологічні експертизи текстів житомирського журналіста. Вони засвідчили їхній маніпулятивний вплив на свідомість читачів та підбурювання аудиторії на вчинення конкретних дій на шкоду суверенітету і незалежності нашої держави. За висновком експертів, матеріали за семантико-лінгвістичним наповненням також містять заклики до розпалювання національної ворожнечі всередині країни та між Україною і сусідніми дружніми державами", – повідомили у СБУ.

 

Служба безпеки провела обшуки за місцем проживання медійника, виявивши комп’ютерну техніку з листуванням із російськими кураторами та антиукраїнськими матеріалами. У чоловіка також вилучили копії угод на підготовку замовних статей, акти прийому-передачі робіт за обумовлений гонорар та банківські картки.

 

Блоґеру-журналісту повідомили про підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 2 ст. 110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу.

 

Як пише видання "Новинарня", йдеться про Василя Муравицького. В інтерв’ю сепаратистському каналу News Front 2015 року Муравицький заявляв, що в Україні триває громадянська війна.

 

02.08.2017