Високий Замок реставруватимуть за майже 5,5 млн грн.

 

Руїни Високого замку у Львові законсервують за реставрують. Оголошення про проведення відкритих торгів щодо цього розміщене на сайті публічних закупівель Prozorrо, передає ЛП.

 

Замовником робіт є управління охорони історичного середовища. Торги відбулися 25 липня, проте договір ще не підписаний. Сума угоди становить 5,438 млн грн.

 

Роботи виконуватиме ТОВ "Арка-Пік", з яким управління має намір підписати договір.

 

Водночас директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України Олег Осаульчук заявив, що проект робіт не передбачає проведення археологічного нагляду та досліджень під час реставрації пам’ятки національного значення, якою є Високий замок, передає Гал-Інфо.

 

«Високий замок – це пам’ятка архітектури національного значення. Попри те, що першість на цю пам’ятку оспорюють дві нації – поляки та українці, – Високий Замок донині залишається малодослідженим. Такі роботи, як консервація решток, що залишились після насипання Копця Унії, – це одна з небагатьох можливостей дослідити рештки пам’ятки і, можливо, прояснити щось в історії спорудження Високого замку», – зазначив Олег Осаульчук.

 

«Є припущення, що за Данила Галицького замок міг бути дерев’яним. Поляки стверджують, що мурованим він став лише за Казимира Великого. Але тільки археологічні дослідження можуть дати відповіді на ці питання», – додав він.

 

Згідно з чинним законодавством України, будь-які консерваційні чи реставраційні роботи на пам’ятках національного значення мають супроводжуватись комплексними науковими дослідженнями, зокрема і археологічними.

 

 

01.08.2017