Містянам покажуть унікальну виставку артефактів часів Дивізії «Галичина».

 

Наступної неділі, 16 липня, у Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка відзначать роковини загибелі героїв бою під Бродами з дивізії «Галичина» під проводом командира сотника Дмитра Паліїва. З цієї нагоди містянам покажуть унікальну виставку, передають Вікна.

 

На виставці з приватної колеції івано-франківця Юрія Гутчака будуть представлені відзнаки, нашивки, нагороди, газети, фото, плакати та інші артефакти часів дивізії «Галичина».


Експонат з колекції Юрія Гутчака. Фото: Вікна
 

Також калушани матимуть нагоду побачити документальний фільм «У рамках долі», а також взяти участь у презентації книги Романа Цюп'яка «Дмитро Паліїв. Воїн, політик, журналіст».

 

Дмитро Паліїв народився 1896 року у родині священика у селі Перевозець біля Калуша. Пластун, спортсмен, вояк Легіону Січових Стрільців, один зі співзасновників Західноукраїнської Народної Республіки. Згодом – посол Польського сейму. Яскравий публіцист і редактор кількох часописів.

 

Ставши одним з організаторів української Дивізії «Галичина», загинув 21 липня 1944 року у бою під Бродами, ведучи вояків на прорив з оточення.

10.07.2017