Siemens намагатиметься заблокувати інсталяцію своїх турбін у Криму.

Йдеться про чотири газові турбіни, які німецький концерн виробив на замовлення росіян нібито для російської електростанції в Тамані.

 

 

Минулого тижня з’явилася підтверджена незаперечними фактами інформація, що ці турбіни, які замовила російська компанія «Технопромекспорт» – дочірня компанія державного концерну «Ростех», – опинилися в окупованому Криму всупереч санкціям Європейської Унії, запровадженим після анексії Криму Росією.  

 

В оборудці від імені Siemens брала участь російська компанія ЗАТ «Інтеравтоматика», 45,7 відсотка акцій якої, за даними з відкритих джерел, належать німецькому концерну. Вона була найнята для участі в установці газових турбін на новій теплової електростанції в Криму. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters з покликом на три джерела, обізнані про хід реалізації проекту.

 

Через поставки турбін і ролі «Інтеравтоматики» німецька компанія може опинитися під загрозою потенційного звинувачення в тому, що вона не вжила достатніх заходів, аби її обладнання не потрапило на територію анексованого Москвою Криму.

 

У відповідь на запит агентства Reuters про те, чи задіяна «Інтеравтоматика» в роботах із введення в експлуатацію ТЕС на окупованому півострові, співробітники Siemens прокоментували ситуацію. Вони підтвердили зайняту раніше позицію, яка зводиться до того, що концерн став жертвою протиправних дій російських партнерів і за жодних умов не сприятиме технічному обслуговуванню турбін.

 

«Наш клієнт – компанія "Технопромекспорт" – нас кількаразово письмово завірив, що газові турбіни призначені для південноросійського півострова Тамань. Це ж зафіксовано в укладеному нами контракті. Якщо ж газові турбіни таки потрапили до анексованого Криму, то це буде явним порушенням контракту. Позиція Siemens залишається незмінною – ні гарантійного обслуговування, ні установки, ні пусконалагодження здійснювати не буде. Ми розслідуємо ситуацію за участі "Інтеравтоматика" в процесі пусконалагодження чи в наданні інших послуг. У разі, якщо повідомлення підтвердяться, ми вживемо всіх необхідних і можливих заходів для припинення цих дій в найкоротші терміни», – наголошено в заяві компанії.

 

Обладнання турбін оснащене складною електронною начинкою, робота з якою вимагає спеціальної кваліфікації, тому для пусконалагодження турбіни необхідні фахівці.

 

В «Інтеравтоматиці» вперто відмовляються коментувати ситуацію. Так само від коментаря відмовилася й компанія «Технопромекспорт».

 

Газові турбіни, які потрапили до Криму в обхід санкцій ЄУ, будуть використані на двох нових електростанціях, загальною потужністю 940 мегаватів. Вони повинні розпочати свою роботу 2018 року, щоб виконати обіцянку російського президента Володимира Путіна компенсувати дефіцит електрики, від якого страждає півострів. Санкції ЄУ були запроваджені три роки тому і забороняють поставки на анексований Росією півострів товарів, які можуть використовувати, наприклад, в сфері енергетики.

09.07.2017