Атаки не на фронті

Укотре підтвердилося, що для війни і політики канікули не передбачені. Стосовно природи, то треба подякувати, що живемо не на Венері. Там, кажуть, узагалі дощі із сірчаної кислоти падають.

 

Вибухи тижня

 

 

Підтвердилися слова скептиків про те, що вітчизняні компетентні органи «мишей не ловлять». На жаль, підтвердилися дуже аргументовано. Майже у центрі столиці вибухнув автомобіль, за кермом якого перебував Максим Шаповал, начальник резерву Головного управління розвідки Міністерства оборони.

 

Коли в ліфті підірвали сепаратистську «шістку», спільнота тішилася і переконувала саму себе, що наші «специ» на щось таки й здатні. Тепер та сама спільнота перейнялася питанням «чим ті самі "специ" займаються?», якщо вбито полковника, котрий, як згодом виявилося, був командиром спеціального підрозділу, що збирав докази причетності Росії до війни на Донбасі. А ці докази будуть відігравати ключову роль на майбутньому трибуналі в Гаазі.

 

Після вибуху в Києві подібна трагедія сталася в Донецькій області, де загинув офіцер СБУ. Якщо згадані «компетентні органи» не здатні убезпечити життя власних високопоставлених співробітників, то оптимістам лишається сподіватися на те, що вони дадуть адекватну відповідь диверсантам, і то буде не якийсь комедійний Моторола.

 

Стихія тижня

 

 

Життєрадісних громадян, переконаних, що поганої погоди не буває, цього літа, у кращому разі, лаятимуть нецензурними звуками, в гіршому — копатимуть у різні частини тіла.

 

Буревій, який перевернув догори дриґом країну від Львова до Чернігова, забрав чотири життя і багатьох людей покалічив. Містичності подіям додала ще й пожежа у Чорнобильській зоні, яку вгамували відносно швидко, але за той час народилися і успішно поширилися чутки про ріст рівня радіації.

 

Ураган, катастрофічні зливи і пожежа в лісі, наповненому стронцієм і цезієм, не сприяють доброму настрою в часи літніх відпусток, але і з тим треба жити і принаймні не вірити джерелам інформації з агентства «Одна баба сказала».

 

«Хробак» тижня

 

 

Під час найпотужнішої за всю історію України кібератаки «лягли» сайти Кіберполіції і Державного агентства з питань електронного уряду. Структури, які мали б бути найкраще захищені від зазіхань хакерів, не дали собі ради. Разом із цими профільними інституціями «зависли» банки, торговельні мережі, кілька мас-медіа і державних установ.

 

Поки потерпілі оклигували і підраховували збитки, СБУ відрапортувала: «Наявні дані, у тому числі отримані у рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями, дають підстави вважати, що до атак причетні ті ж самі хакерські угруповання, що у грудні 2016 року атакували фінансову систему, об’єкти транспорту та енергетики України з використанням шкідливого програмного забезпечення TeleBots та Blackenergy. Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ».

 

На інфікованого «скрєпами» сусіда зручно спихнути і кібератаку, і вселенський потоп, але пасувало б таки ретельніше виконувати свої функціональні обов’язки хоча б тій же Кіберполіції.

 

Рандеву тижня

 

 

На щастя, не завжди атаки залишають сумні наслідки. Президент України Петро Порошенко зустрівся з французьким колегою Еманюелем Макроном, і виявилося, що вітчизняна дипломатія таки чогось варта.

 

Господар Єлисейських полів запевнив хазяїна Печерських пагорбів у подальшій підтримці дій України на сході, крім того, поважні чиновники поговорили про перспективні економічні справи.

 

Порошенко випромінював втіху від переговорів, але набагато важливішою буде зустріч у форматі «нормандської четвірки», яку Макрон анонсував уже на початок липня. Результати тих сходин покажуть реальний стан справ і наше сучасне місце в геополітичному харчовому ланцюгу.

 

03.07.2017