Другий тур виборів підтвердив переконливу перемогу партії Макрона.

На ранок понеділка, 19 червня, підраховано 100 відсотків виборчих бюлетенів.

 

 

Другий тур парламентських виборів у Франції пройшов у неділю, 18 червня. Згідно з його результатами, партія президента Франції Емманюеля Макрона «Вперед, республіко!» (La République en marche) разом зі своїми спільниками з партії «Демократичний рух» (Mouvement démocrate MoDem) здобула 350 депутатських мандатів – повідомило видання Le Monde. Загалом же у Національній асамблеї налічується 577 місць.

 

Це значно більше, ніж потрібно для формування стійкої більшості в парламенті (289 мандатів), хоча трохи менше, ніж раніше прогнозували експерти. Проте у будь-якому разі президент Франції отримав солідний мандат у парламенті на проведення своєї проєвропейської й орієнтованої на оживлення господарки програми реформ.

 

Консервативна партія «Республіканці» (Les Républicains) та її союзники можуть сформувати найбільший опозиційний блок – вони отримали 137 місць у нижній палаті парламенту. Але це суттєво менше, ніж 200 мандатів, якими володіли консерватори у попередньому складі Національних зборів. Варто зазначити, що на виборах пролетів представник партії Тьєрі Маріанні, котрий був одним із найпалкіших путінофілів у парламенті й неодноразово відвідував окупований Крим.

 

Соціалісти, які перебували при владі у Франції протягом минулих п'яти років, отримають 46 місць. Це їхній найгірший результат за всю історію існування партії.

 

Ультралівий політичний рух «Непокірна Франція» ( La France insoumise) Жан-Люка Меланшона проведе до парламенту сімнадцятьох своїх представників,

 

Ультраправа партія «Національний фронт» (Front national), яка ще на початку року розраховувала ледь не на половину місць у парламенті, задовольнилася вісьмома мандатами.  Проте лідерка партії Марін Ле Пен вперше стала депутатом Національних зборів.

 

Явка в другому турі виявилася значно нижчою, ніж була на виборах у 2012 році. Електоральна фреквенція зафіксована на рівні 43 відсотків. Багато виборців – як опонентів, так і прихильників Макрона, – як вважають експерти, не прийшли на виборчі дільниці після рішучої перемоги його партії в першому турі, вважаючи, що справа й так вирішена. Один із лідерів партії «Республіканці» Франсуа Бару після першого туру заявив, що низька явка виборців свідчить про «глибокий розкол» у французькому суспільстві, а Ле Пен сказала, що виборча система Франції потребує реформ.

19.06.2017