Консерватори втратили абсолютну більшість у парламенті.

Про це свідчать екзит-поли й попередні результати виборів до Палати представників, які відбулися у четвер, восьмого червня.

 

 

Згідно з попередніми результатами виборів, хоча Консервативна партія вийшла з виборів переможницею, проте втратила певну кількість місць у Палаті представників. Тепер у парламенті засідатиме 314 представників торі, тобто на 12 осіб менше, ніж було за результатами виборів 2015 року – повідомило радіо ВВС.

 

Тим часом лейбористи отримають 261 місце, що на 29 мандатів більше. Втратила 21 мандат Шотландська національна партія, тепер у парламенті засідатиме лише 35 її представників. На чотири мандати покращили свої показники ліберальні демократи, здобувши 12 місць у Палаті представників.

 

Що означають такі результати, на думку експертів? Передовсім те, що чинна прем’єрка Тереза Мей може втратити посаду й увійти у британську історію як голова уряду, котрий за останні 94 роки покерував найкоротший термін. Адже саме вона вдалася до цього ризикованого кроку – оголосила позачергові вибори, сподіваючись значно покращити результати своєї партії. Хоча, згідно зі законом, наступні вибори до парламенту мали відбутися щойно 2020 року.

 

Консервативна партія не зможе самостійно сформувати уряд, а з огляду на різні погляди парламентських партій щодо майбутньої форми виходу з Європейської Унії, укладання коаліції більшості видається дуже сумнівним. Таким чином перемовини щодо Brexit’у затягнуться невідомо на який термін. Ймоірно, що британцям доведеться провести чергові позачергові вибори, щоб якось розв’язати цю проблему.

09.06.2017