Краще б вони книжки писали

Якби Джеймс Хедлі Чейз воскрес і побачив, що творять українські правоохоронці, то він би спалив всі стоси своєї белетристики і від заздрості до креативу Луценка, Матіоса чи Авакова вмер би ще раз.

 

Шоу тижня

 

 

24 травня в 15 областях України представники силових органів у ході спецоперації провели 454 обшуки, затримали 23 діючих і колишніх керівників податкової служби. Потім міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков відзвітував, що в результаті проведених обшуків було вилучено 3,7 кг золота, 50 кг срібла, 5,5 млн доларів готівкою, 8 млн грн, 280 тис. євро, ювелірні вироби. Крім того, міністр назвав іще одну цікаву цифру – 443,988 млн грн становить сума застави для затриманих.

 

Процес затримання зловмисників був зрежисований за канонами не найгіршого бойовика – там були люди в бронежилетах і з автоматами, переляканих посадовців заковували в кайданки і везли до столиці на розбір польотів гелікоптерами, оперативне відео працювало, як у фільмах Рідлі Скотта. Дивним чином ця масштабна акція збіглася зі звітуванням Генерального прокурора Юрія Луценка перед Верховною Радою про рік своєї діяльності на цій важливій посаді.

 

«Ми ретельно здобули докази, у нас на руках є висновки експертизи, у нас на руках є безліч документів, і фінальним рішенням було затримувати декілька десятків високопосадовців податкової системи часів Януковича одночасно. Нам вдалося не допустити витоку інформації. Нам вдалося все зробити скоординовано, вертольоти нам були необхідні, щоб встигнути піти в суд за санкціями на арешт», – сказав під час виступу перед народними депутатами Генпрокурор. А далі сценарій викинув ще гарніше колінце – затриманих почали випускати під заставу, і стало зрозуміло, що реальних «посадок» реципієнти шоу (тобто прості громадяни України) не дочекаються. Хрестоматійний приклад – справа першої заступниці начальника ГУ Міндоходів у Києві Тетяни Детюк.

 

Пані звинувачували в тому, що вона була одним з організаторів незаконного відшкодування ПДВ на загальну суму 3,16 млрд грн у складі злочинного угруповання на чолі з колишнім головою Міндоходів України Олександром Клименком. Пані отримала п’ять років умовно з позбавленням права обіймати певні посади.

 

Відставка тижня

 

 

Кабмін Гройсмана, на відміну від попередників, себе «урядом камікадзе» не називав, тому відставка міністра аграрної політики і продовольства Тараса Кутового не мала б розглядатися як харакірі, але чомусь банальна заява на звільнення не ключового чиновника мала помітний резонанс у найвищих коридорах.

 

«Міністр аграрної політики Тарас Кутовий повідомив про свій намір залишити посаду і повернутись до роботи в інвестиційній сфері, якою він займався раніше. Що ж, мені шкода, але це його рішення», – написав прем’єр Володимир Гройсман у соціальній мережі, а злі язики почали пригадувати про напружені стосунки між шефом Кабміну і тепер уже колишнім головним аграрієм.

 

Сам же соленізант не повідомив про причини відставки, але зазначив, що планує найближчим часом зайнятися залученням інвестицій в економіку країни. Інші злі язики стосовно цього признання відставника згадали, що колись пошуком інвестицій займався такий собі Владислав Каськів, якого тепер самого шукають десь в Латинській Америці.

 

Квотування тижня

 

 

Про те, що хай і в наказовому порядку і як завжди не через те місце, але в українському телебаченні буде більше української мови, вже було сказано багато правильного.

 

Для нащадків же залишиться нерозгаданою загадка, як їхні предки (тобто ми) мали настільки вбитий інстинкт самозбереження? Президент держави-агресора не змучується повторювати, що «рускій мір» там, де спілкуються «вєлікім і могучім», і таким чином тлумачить решті світу, що російськомовна Україна як окремий суб’єкт є парадоксом, що не має права на існування. За три роки війни до багатьох співгромадян теза навіть не про мовну гігієну, а про позбавлення агресора цілком вагомого козиря є надто складною.

 

Довгограюче тижня

 

 

Суд над Віктором Януковичем буде довгим, як серіал «Бонанза». В американському кіно, щоправда, шукали золото, а українська Феміда шукає головного персонажа процесу.

 

Компетентним органам нібито і відомо, що президент-утікач сидить десь у Ростові, але витягти його на розмову з міста на берегах Дону в місто над Дніпром ніяк не вдається.

 

23 травня у ГПУ повідомили, що наразі Януковичу повідомлено про підозру у чотирьох кримінальних провадженнях, у трьох провадженнях триває досудове розслідування і до суду передано одну справу (про вчинення держзради).

 

Загалом же Януковича звинувачують у вчиненні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, в порушення порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни.

 

Слухати судові засідання – справа нудна, тому, аби додати трохи пікантності, долучився головний військовий прокурор Анатолій Матіос, написавши у своєму акаунті звернення до адвокатів Януковича.

«Поки надумана інформація адвокатів Януковича не потрапила до чесних ЗМІ, скажу на випередження: весь захист і кожен адвокат президента-втікача можуть спатоньки спокійно. Прокурорам байдуже, хто захищатиме та виправдовуватиме злочини Януковича. У планах сторони обвинувачення немає відсторонення його адвокатів від участі у кримінальному провадженні», – повправлявся у красному письменстві другий чоловік у ГПУ.

 

Тепер захисники Януковича можуть дійсно спокійно мусолити тему про те, що їх таким єзуїтським способом залякує брат відомої письменниці.

 

29.05.2017