На Луганщині зросла частка респондентів, котрі звинувачують Росію у війні.

 

На Луганщині зросла частка респондентів, котрі покладають провину за війну на Росію, а також місцевих бойовиків і сепаратистів.

 

Про це заявила виконавчий директор Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк під час міжнародної конференції "Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни", покликаючись на соціологічне опитування, польову роботу котрого здійснила компанія TNS, повідомляє "Укрінформ".

 

"Ми питали, хто винен у конфлікті на Донбасі! Оскільки ми проводили опитування і аналіз у попередньому році, то нам вдалося побачити дуже цікаву тенденцію: перш за все, позитивна тенденція на Луганщині – абсолютно несподівано на запитання, хто винен у конфлікті на Донбасі, тільки 3% мешканців Луганської області торік стверджували, що винні місцеві бойовики, так звані сепаратисти, цього року – 17%", – сказала Романюк.

 

 

Крім того, Росію на Луганщині також почали звинувачувати більше – 13% минулого року проти 28% цьогоріч.

 

Втім, і Україну в конфлікті стали звинувачувати частіше – із 33% до 39%.

 

Водночас Романюк зазначила, що на Донеччині почали більше звинувачувати в конфлікті США та ЄС – якщо минулого року такої думки дотримувалося 13%, то цього року – 21% респондентів.

 

Росію, з її слів, звинувачують 15%, як і минулого року, натомість місцевих бойовиків тепер звинувачують менше – тільки 7%.

 

"Українську владу стали більше звинувачувати – з 23% минулого року до 30% цього року", – додала директор ІМІ.

 

Зі слів Романюк, соцопитування проводили у лютому-березні у південних і східних регіонах України, винятково з окупованими територіями. На підконтрольній території було проведено опитування віч-на-віч (опитано близько 14 тисяч осіб), на непідконтрольних же територіях проводили телефонне опитування.

 

23.05.2017