При в'їзді до кількох районів від імені угорців встановили провокаційні стели.

 

Служба безпеки України заявила про припинення провокації на Закарпатті, спрямованої на розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

 

Згідно з повідомленням прес-служби СБУ, російські структури планували використати конференцію представників нацменшин (йдеться про угорців, – прим. Z), котра мала відбутися в Ужгороді, для оголошення закликів про надання області автономного статусу. "Ці гасла мали зіштовхнути патріотичні сили із представниками національних меншин краю", – зазначили у спецслужбі. 

 

СБУ також заявила, що "в рамках російської провокації" у трьох районах області вночі несанкціоновано змонтували агітаційні конструкції з написами угорською мовою. "У зв’язку з тим, що ці банери встановлювали без дозволів органів виконавчої влади, вони були демонтовані комунальними службами", – додали у прес-центрі.

 

Видання Mukachevo.net пише, що на стелах були написи: "Берегівський район: земля угорської мови", "Берегівський район: угорці вітають вас", "Виноградівський район: угорці вітають вас". "[Гасла] написані з численними помилками, зокрема відсутні позначки наголосів у словах та деякі слова вказані у хибному відмінку, що є типовою помилкою для тих, для кого угорська мова не є рідною", – зауважили у виданні.

 

Згідно з інформацією СБУ, аґітаційні матеріали готувало поліграфічне підприємство в Києві "на замовлення осіб, які підтримують контакти з російськими інформаційними центрами". "Жодні місцеві організації до виготовлення й розміщення цих матеріалів відношення не мають", – зазначили у СБУ.

 

У справі "угорських" провокацій затримали чоловіка, котрий мав фільмувати події на свій телефон.

 

Голова ОДА Геннадій Москаль запевнив, що провокація не вплинула на взаємини між українцями та угорцями. "Кілька учасників провокації затримали співробітники УСБУ в Закарпатській області, вони вже дали покази, куди саме перекидали відзняте фото і відео, яке ФСБ використала для інформаційної диверсії проти України. До речі, один із затриманих, намагаючись знищити докази, навіть проковтнув флеш-карту з дрона. Спецоперація російських спецслужб, мета якої – провокування протистояння на міжетнічному ґрунті, не тільки зазнала повного фіаско, а ще більше згуртувала українську та угорську громади на Закарпатті", – написав Москаль на своїй сторінці.

 

22.05.2017