Голова місії ОБСЄ вимагає розслідувати інцидент із домаганнями до спостерігачки.

 

Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан засудив сексуальне домагання з боку озброєного бойовика організації "ДНР" в ОРДО щодо жінки-члена патруля місії.

 

Про це йдеться у заяві Апакана, опублікованій на сайті організації.

 

"Спільно зі всіма членами ОБСЄ Спеціальна моніторингова місія засуджує всі форми насильства щодо жінок. Цей останній випадок, коли чоловік, озброєний штурмовою гвинтівкою, залякував неозброєну цивільну жінку-члена патруля СММ, використовуючи коментарі сексуального ґатунку, вимагає негайної і категоричної відповіді від так званої [організації] ДНР", – наголосив голова місії в Україні.

 

З його слів, адекватною реакцією мають бути ідентифікація особи, котра припустилася домагань, і вжиття ефективних заходів для того, щоб подібні інциденти не повторювалися.

 

Апакан наголосив, що держави-учасниці ОБСЄ доручили беззбройним чоловікам і жінкам виконувати важке завдання, і вони мусять робити це без остраху фізичної або вербальної аґресії. "Місія не толеруватиме будь-яких спробів залякати, принизити чи іншим чином втручатися в роботу своїх працівників", – зазначив Апакан.

 

У звіті СММ ОБСЄ за 5 травня йшлося: "Член патруля СММ жіночої статі зазнала сексуальних домагань з боку чоловіка, озброєного автоматом (АК-47), який погрожував, що не дозволить патрулю місії рухатися в східному напрямку з Петрівського до Роздольного, доки його вимоги не будуть задоволені. Патруль залишив цей район іншим маршрутом і поінформував СЦКК про те, що трапилося".

 

08.05.2017