Німецька поліція упіймала швейцарського шпигуна.

 

Той, імовірно, шпигував за співробітниками німецьких податкових органів.

 

 

Затримання 54-річного громадянина Швейцарії Даніеля М. відбулося у фінансовій столиці Європи – місті Франкфурті-на-Майні. Німецька влада вважає, що він з 2012 року здійснював на території ФРН «шпигунську діяльність на користь іноземної держави». Прокуратура оприлюднила ці дані 28 квітня. Подробиці справи опублікувала в неділю, 30 квітня, німецька газета Die Welt.

 

За інформацією видання, Даніель М. є співробітником швейцарської розвідки NDB (Nachrichtendienstes des Bundes). Він вже багато років працював у Німеччині, добуваючи інформацію про фінансовий та банківський сектор.

 

Останнім його завданням було дослідити шлях придбання органами фінансового контролю ФРН за посередництва німецької розвідслужби BND (Bundesnachrichtendienst) компакт-диску з даними клієнтів швейцарських банків, в якому міститься інформація про рахунки громадян із ФРН. Влада Німеччини мала намір використати цю базу даних для боротьби з тими німцями, котрі ухиляються від сплати податків, ховаючи свої гроші в закордонних банківських установах.  До завдань швейцарського шпигуна, судячи з усього, належало встановити конкретних агентів міністерства фінансів Німеччини і BND, котрі займалися придбанням цього CD.

 

Співробітники органів фінансового контролю Німеччини ще з 2006 року взяли за практику придбання інформації про своїх податкових ухиляльників. Для цього вони використовували як своїх агентів-нишпорок, так і зверталися по допомогу до вітчизняних спецслужб. Зокрема, німецьке Міністерство фінансів витратило мільйони євро на бази даних німецьких клієнтів у таких швейцарських банках, як UBS, Credit Suisse і Julius Bär. При цьому їм вдалося повернути до державної скарбниці кілька мільярдів євро.

 

Дії німецьких податкових органів спровокували дипломатичного конфлікт між Німеччиною і Швейцарією. Федеральна швейцарська влада навіть видала ордер на арешт декількох співробітників німецьких податкових органів.

30.04.2017