Депутати Калуської міської ради просять міського голову дати доручення управлінню культури звернутися до благодійного фонду та спробувати залучити ґрантові кошти на відновлення ратуші, пишуть Вікна.

 

З такою пропозицією учора, 3 квітня, під час засідання сесії Калуської міськради виступив депутат Олег Руско. 

 

«Всі ми знаємо, в якому стані ратуша наша. Але бачу, що виділяються кошти на проектно-кошторисну документацію для виготовлення проекту. Є можливість залучити ґрантові кошти. Є такий фонд Олеся Гончара. Прошу, Ігоре Володимировичу, дати доручення управлінню культури звернутися до цього фонду і постаратися залучити грантові кошти», – сказав Олег Руско.

 

Всеукраїнський фонд відтворення видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини імені Олеся Гончара – всеукраїнська благодійна організація з відродження видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини України. Фонд створений 12 червня 1996 року Указом Президента України Леоніда Кучми №422 на підтримку ініціативи громадських організацій і відомих діячів культури України з метою сприяння відтворенню Михайлівського золотоверхого монастиря, Успенського собору Києво-Печерської лаври та інших визначних пам'яток, залучення до цього благодійних внесків і пожертв. Згодом на Фонд було покладено фінансування реалізації Державної Програми відтворення видатних пам'яток історії та культури України. Фонд збирає і спрямовує благодійні внески та пожертви на відродження втрачених пам'яток історії та культури України. Всього під опікою Фонду перебувають 56 пам'яток архітектури в Україні та каплиця над могилою гетьмана Петра Дорошенка в с. Ярополець Московської обл. Російської Федерації).

 

Калуш втратив головну ратушу, в якій розташовувався магістрат. Під час чергового підпалу історична будівля згоріла. Раніше була інформація, що відновлення Ратуші у Калуші коштуватиме понад 25 млн гривень.

04.04.2017