Міськрада спробує залучити ґрант для відновлення Ратуші.

 

Депутати Калуської міської ради просять міського голову дати доручення управлінню культури звернутися до благодійного фонду та спробувати залучити ґрантові кошти на відновлення ратуші, пишуть Вікна.

 

З такою пропозицією учора, 3 квітня, під час засідання сесії Калуської міськради виступив депутат Олег Руско. 

 

«Всі ми знаємо, в якому стані ратуша наша. Але бачу, що виділяються кошти на проектно-кошторисну документацію для виготовлення проекту. Є можливість залучити ґрантові кошти. Є такий фонд Олеся Гончара. Прошу, Ігоре Володимировичу, дати доручення управлінню культури звернутися до цього фонду і постаратися залучити грантові кошти», – сказав Олег Руско.

 

Всеукраїнський фонд відтворення видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини імені Олеся Гончара – всеукраїнська благодійна організація з відродження видатних пам'яток історико-архітектурної спадщини України. Фонд створений 12 червня 1996 року Указом Президента України Леоніда Кучми №422 на підтримку ініціативи громадських організацій і відомих діячів культури України з метою сприяння відтворенню Михайлівського золотоверхого монастиря, Успенського собору Києво-Печерської лаври та інших визначних пам'яток, залучення до цього благодійних внесків і пожертв. Згодом на Фонд було покладено фінансування реалізації Державної Програми відтворення видатних пам'яток історії та культури України. Фонд збирає і спрямовує благодійні внески та пожертви на відродження втрачених пам'яток історії та культури України. Всього під опікою Фонду перебувають 56 пам'яток архітектури в Україні та каплиця над могилою гетьмана Петра Дорошенка в с. Ярополець Московської обл. Російської Федерації).

 

Калуш втратив головну ратушу, в якій розташовувався магістрат. Під час чергового підпалу історична будівля згоріла. Раніше була інформація, що відновлення Ратуші у Калуші коштуватиме понад 25 млн гривень.

04.04.2017