Велика Британія запустить Brexit 29 березня.

Саме цього дня британський прем'єр-міністр Тереза ​​Мей повідомить керівництво Європейської Унії про початок процедури виходу Об’єднаного Королівства з ЄУ згідно зі статтею 50 Лісабонської угоди. 

 

 

Про це повідомило у понеділок, 20 березня, радіо ВВС з покликом на слова офіційного представника канцелярії керівниці британського уряду. Таким чином, Лондон подасть заявку на Brexit тільки після саміту Євроунії, присвяченого 60-річчю підписання Римських договорів, який пройде 25 березня в Римі. На основі цих договорів було започатковано Європейське економічне співтовариство, яке згодом переросло в Європейську Унію.

 

Окрім Брюсселя, Тереза ​​Мей повинна буде також звернутися з офіційним листом до кожної країни – члена ЄУ.

 

Враховуючи, що, згідно з умовами Лісабонської угоди, перемовини щодо виходу країни з ЄУ мають тривати два роки, можна припустити – що Велика Британія покине Унію в березні 2019 року.

 

Нагадаємо, що 14 березня британський парламент остаточно ухвалив закон, який дає право уряду розпочати перемовин між Лондоном і Брюсселем про вихід Великої Британії з Європейської Унії.

 

Лісабонська угода стала першим зі засадничих документів ЄУ, в якому допускалася можливість виходу з Унії країни-члена. Цьому і присвячена стаття 50 документа. Саме пункт другий цієї статті, на який посилається законопроект, свідчить, що країна, яка бажає вийти з ЄУ, ухвалює це рішення відповідно до своєї конституції, після чого її уряд подає офіційне повідомлення в керівні органи Євроунії. Водночас стаття містить багато розмитих формулювань. І фахівці з питань міжнародного права, і самі автори Лісабонської угоди визнали – вони не припускали, що статтю 50 коли-небудь доведеться застосовувати на практиці, тому порядок виходу з ЄУ прописаний в ній доволі недбало.

20.03.2017