За його словами, люди віддали свої голоси за вихід Великої Британії з Європейської Унії, не маючи жодного уявлення про умови виходу.

 

 

«Я хочу бути щирим. Так, британський народ проголосував за те, щоб полишити Європу. І я згоден, воля народу повинна бути пріоритетом… Але люди голосували, не будучи поінформованими про справжні умови Brexit. Оскільки тепер ці умови потроху викриваються, то чому б люди не мали права змінити свою думку?. Зараз не час для відступу, байдужості або відчаю, зараз час встати на захист того, у що ми віримо: спокійно, підкріплюючи свої аргументи силою самих аргументів; ми діємо безстрашно і впевнено в реальних інтересах Британії», – наголошується у заяві Блера, опублікованій на сайті його офісу.

 

Блер заявив, що політика, яку проводить чинна влада полягає в гаслі «Brexit за будь-яку ціну». «Наше завдання – об'єктивно показати цю ціну. Показати, що це рішення базується на поганій поінформованості, яка зміниться доброю обізнаністю. Підрахувати в простій для розуміння формі, як процедура (виходу з ЄУ – Z) принесе реальну шкоду нашій країні й нашим громадянам, і знайти підтримку для пошуку виходу з нинішнього стояння на краю прірви», – зазначив екс-прем'єр.

 

Лейборист Тоні Блер, котрий обіймав посаду прем'єр-міністра з 1997 до 2007 року, активно виступав проти виходу Об’єднаного Королівства з ЄУ.

 

Консерватор Іан Данкан Сміт, котрий обіймав посаду міністра праці й пенсій з 2010 до 2016 року назвав висловлювання Блера «нахабними і зовсім недемократичними». За його словами, вони показують віддаленість політичної еліти від населення країни. Варто зазначити, що Сміт був головою Консервативної партії саме під час прем’єрства Тоні Блера.

17.02.2017