Завдання на потім

Є завдання, які треба виконувати «на вчора», але є й такі, що чекатимуть свого висліду ще купу часу і від того не втратять власної важливості.

 

Президент тижня

 

 

За часів Золотої Орди в столицю тієї до певної міри федеративної держави Сарай їздили різноманітні князі місцевого виготовлення, щоб отримати ярлик, що давав їм право на існування. Для здобуття того ярлика нібито поважні люди робили усілякі неадекватні вчинки, але то все давно залишилося тільки на сторінках підручників з історії. За вісімсот років з'явилися зубна паста, Джоконда і Міккі Маус, але концепція їздити за парканадцять часових поясів, аби поцілувати край чийогось халата і отримати ярлик, — залишилась.

 

Дональд Трамп став президентом Сполучених Штатів, а халат на господарці в такої поважної людини обов'язково знайдеться. Для ділових і плідних переговорів за океан поїхала громадянка України, яку канонізували, саджали в тюрму, розвінчували, звеличували, бештали, знову канонізували і так сорок вісім раз по колу. Найкраще визначення перемовинам Юлії Тимошенко і Дональда Трампа дав політичний експерт і письменник (так про нього зараз пишуть деякі медії) Василь Базів.

«Тимошенко зробила у США фурор. Вона зірвала перші полоси провідних видань», — констатував він.

 

У зустрічі Тимошенко з президентом США, наголосив Базів, є «дві фішки», а саме «нечуване для президентів США, коли новообраний президент зустрічається із лідером опозиції чужої країни раніше, ніж із главою цієї країни». Колись Василь Андрійович оперував тезою «Я і Папа Римський», тепер він дійшов до ідіоми «Вона і Трамп».

 

Також стало відомо, що десь найближчим часом до пана Дональда має поїхати чинний президент України. Халата господаря Білого дому має вистачити на всіх.

 

Референдум тижня

 

 

Час від часу складається враження, що Петра Порошенка хтось або тягне обценьками за язик, аби він озвучував щось таке, що ніяк на голову не налізає, або його англійська мова в перекладі на німецьку потрапляє під визначення Unsinn. В інтерв'ю німецькому виданню Петро Олексійович повідомив світові і Україні заразом, що в НАТО ми вступатимемо після всенародного референдуму. Тут на думку спадає відразу два національні фразеологізми — «де кум, де коровай, а де Зелені свята?» і «теля ще в сраці, а циган вже з молотом стоїть».

 

Північно-Атлантичний блок до України зараз так само близький, як зірка Бетельгейзе, тобто бачити ми і НАТО, і то небесне тіло якось можемо, але дістатися туди чи з референдумом, чи без нього — ніяк. Але лідер сказав, що буде ще одне всенародне волевиявлення, а значить так і мусить статися. І тут можна ще згадати байку про Ходжу Насредина, який обіцяв падишахові навчити віслюка говорити. Мораль тієї притчі всім відома.

 

Поляки тижня

 


 

Розумні люди кажуть, що краще мати справу з розумним поганцем, ніж з дурним святенником. Останніми днями голова польської партії влади «Право і справедливість» Ярослав Качинський компілював з тих словосполучень гірші частини.

«Ми не можемо протягом багатьох років погоджуватися, щоб в Україні був культ людей, які вчинили геноцид проти поляків», — зазначив Качинський.

 

З його слів, українці «перевершили німців в жорстокості проти поляків». І взагалі: «Це справа певного вибору України. Я ясно сказав пану президентові Порошенку, що з Бандерою вони (Україна) в Європу не увійдуть. Ця справа для мене ясна, ми і так виявили величезне терпіння, але всьому є межа», — наголосив Качинський.

 

Коли німці забудуть про толерантність, політкоректність та інші лібералізми, то згадають полякам Данціґ, Бреслау та різні сілезії. В росіян поняття на кшталт щойно згаданих давно перетворилися на матюки, а польський трон обожнювана ними цариця (німецького походження) свого часу перетворила на вбиральню.

 

Коли пан Ярослав задумається над такими нюансами чи напружиться і відтворить в пам'яті події з літаком під Смоленськом семирічної давнини, то, можливо, дійде цікавих для себе висновків.

 

Обстріл тижня

 

 

В районі Одеського газового родовища з раніше захоплених Росією українських бурових вишок росіяни обстріляли український транспортний літак. Міноборони РФ висловило офіційний протест військовому аташе України через політ українського Ан-26 в Чорному морі поряд з «віджатими» спорудами. Російський чиновник заявив:

«В Міноборони Росії був запрошений аташе з питань оборони при посольстві України в Російській Федерації для вручення військово-дипломатичної ноти. Українському аташе з питань оборони виражено протест Міноборони Росії на дії української сторони, в ході яких український літак Ан-26 1 лютого з 11:30 до 12:00 здійснив два небезпечні обльоти російських бурових вишок «Таврида» і «Крим-1» на гранично низькій висоті, що створило загрозу безпеці для їх персоналу та обладнання».

Любов росіян до традиційного для них «бикування» меж не знає.

 

Українська військова прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо інциденту, яке колись стане ще одним томиком у справі України проти Росії у міжнародному трибуналі.

06.02.2017